Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Valaki megmagyarázná meg, mi...

Valaki megmagyarázná meg, mi a jó az alkoholban?

Figyelt kérdés
Én eddig kábé kétszer ittam alkoholt (55 éves vagyok) de mindkettőre rémálomként emlékszek vissza. Szédültem, okádtam, aztán aludtam 10 órát, majd rá két napig másnapos voltam fejfájással, gyomorégéssel, okádék ízű lehelettel. Egyszerűen nem értem, mit élveznek ezen az emberek! Elfelejtik a gondjaikat? Nincs annyi eszük, hogy az nem múlik el magától. Ráadásul mocsok sokba kerül. Érdemes azért gürizni egy munkahelyen, hogy a béredet leengedd a torkodon? Egyszerűen nem értem.

2019. aug. 20. 14:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
40%
Ha 55 év alatt kétszer ittál alkoholt, akkor kb egy alkalom van még hátra. Azt csak kibírod valahogy, mással meg ne foglalkozz!
2019. aug. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%
Nekem nicsenek gondjaim,jól élek,jól keresek,megvan mindenem.Mégis 1 hónapba 3-4 alkalommal összeülünk a haverokkal,grillezünk,bográcsozunk,és közben persze iszunk,sört,pálinkát,bort,ki mit,általában mindig bebäszunk,nem jószág módjára csak úgy normálisan.Nem azért mert problémáink lennének,csak szeretünk inni.
2019. aug. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
30%

Igazad van kérdező,.. de ne feledd.

Vannak akik több terhet vesznek a vállukra,mint amit elbírnak,és mindenféleképp meg akarnak felelni valaminek/valakinek.

Ez 1 állandó belső kényszert,stressz-t okoz ,melyet az alkohol (is) old,és feledtet. Sok esetben álmatlanságot okoz a problénák sokasága. A baj ott van ha szokássá válik,mert akkor szépen át megy alkoholizmusba.

2019. aug. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
52%
Én magam sem értem, miért kell inni. Személy szerint én akarmilyen buliban vagyok fel tudok oldódni anélkül is. Ráadásul amiket hallok, hogy valakik annyira részegek, hogy hánynak, nem emlékeznek semmire, és erre olyan büszkék. Sosem fogom megérteni. Azt sem, hogy miért nem lehet már szinte e nélkül bulizni. Aki csak alkohollal tud feloldódni ott már gond van. Viszont ilyen világban élünk, valakiknek ez létfontosságú minden bulinál, és őket is el kell fogadni, mert mind másak vagyunk.
2019. aug. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
67%

Nézd, ha 55 évesen kétszer ittál alkoholt, és akkor sem ment neked, akkor hagyd a fenébe. Nem neked való. Van ilyen.


De ha mégis érteni szeretnéd, én megpróbálom elmagyarázni neked. Én nem tudnám megenni a sült halat sör nélkül. A karácsonyi töltött káposztát jófajta bor nélkül.


Forró nyári estéken remek dolog kiülni a kertbe a barátokkal, és jeges koktélokat iszogatni.


Hideg téli estéken a kandalló előtt ugyanígy, csak forralt borral.


Én viszont sosem okádtam ezektől. Másnapos sem voltam. Talán a mértékkel van baj. Vagy hogy nem bírod. És nem is szereted. Nem kell értened. Csak elfogadnod, hogy nem vagyunk egyformák.

2019. aug. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
56%

Egyszerűen jól esik néha kiengedni a gőzt és a haverokkal meginni egy pár sört. Azzal eléggé általánosítasz hogy csak rosszul lenni lehet tőle meg hogy nagyon drága. Ha megiszol mondjuk 3 sört az 1000 Ft kb, kocsmában mondjuk 1500. Ettől jól fogod érezni magad de nem fogsz hányni vagy másnap szarul lenni. Kivéve ha valamiért nagyon érzékeny vagy rá, de ez azért durva lenne.


Ha mondjuk 5 félét összeiszol egy este alatt vagy sok ezer forintot elköltesz akkor drága is lesz meg rosszul is leszel várhatóan, nem tudom hogy ez miért meglepő. Ha tartod a mértéket és nem heti többször iszol, akkor semmi probléma nincsen az alkohollal.


Ha te még 1 sört sem tudsz meginni azt is megértem de ez a saját problémád, és az emberek nagy többsége máshogy van ezzel. Valószínűleg neked is van olyan hobbid/szórakozásod amit mások tök hülyeségnek vagy drágának tartanának, ettől még nem jelenti azt hogy ez az egyetlen igazság.

2019. aug. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
78%
Azért iszom, mert szeretem az ízét. Néha egy pohárka jó bor, kézműves sör, utazáskor nemzeti ital megkóstolása igencsak jól esik.
2019. aug. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%

Mondjuk epeszu ember nem iszik okádásig, onnan indul.

Nyáron a nagy melegben egy sor jól esik az embernek, vagy egy finom likőr társaságban. A mérték a lényeg. Én nagyon szeretek alkohollal sütni és főzni is.

2019. aug. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Én a kocsmát szeretem, nem is a piát, csak a kettő együtt jár. Meg ellazít. Kicsit elfeleded a gondokat. Otthon egyáltalán nem iszom. A cigi, na én azt nem értem.
2019. aug. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Ráadásul mocsok sokba kerül. Érdemes azért gürizni egy munkahelyen, hogy a béredet leengedd a torkodon?"


Azért az a heti, kétheti 2-3 sör nem olyan nagy tétel. Valaki minden nap menüt rendel a munkahelyére, ő kapásból többet költ el, mind én ezzel a pár sörrel

2019. aug. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!