Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit vegyek majd enni utazás...

Mit vegyek majd enni utazás alatt?

Figyelt kérdés

Az iskolánkkal jövőhéten Londonba utazunk öt napra. Nagyon sok program lesz besűrítve az egyes napjainkba, így az étkezésekre majd csak futólag marad időnk

(már voltam ugyanilyen kaliberű utazáson, ugyanezzel a tanárral, így tudom hogy kb mire számíthatok)

Reggelit kapunk majd a szállásunkon,

majd a délelőtt folyamán elmehetünk még egy bevásárlóközpontba, élelmiszert venni.

Az ebéd úgy zajlik, hogy mikor épp két program közt vagyunk, leülünk valahova és elfogyasztjuk, amit előre csomagoltunk magunknak.

Vacsora gyanánt valamilyen gyorsétterembe megyünk, hamburgerezőbe vagy ehhez hasonló.


A legutóbbi kirándulásunkon egy nap az alábbiakat ettem:

-reggeli bőségesen a szálláson (figyeltek, nem csomagolhattunk)

-ebéd korábban vett tartós pogácsa, croissant, vagy gofri nutellával

-vacsorára az aktuális gyorsétteremben valami egészségtelen finomság:/


Na ezen szeretnék idén változtatni, mert az utóbbi időszakban elkezdtem kevesebbet enni azáltal, hogy nem nassolok, fokozottabban figyelek arra hogy mit eszek.


Hogyan tudnám megoldani okosabban a napi étkezésemet majd kinnt?

Magunkkal vinni napközben csak egy kisebb hátizsákot van lehetőségünk, így nem tudom annyira felpakolni magam sajnos élelmiszerekkel.

Valamint arra sem lesz lehetőségünk, hogy a csapattól különválva keressünk magunknak étkezési lehetőséget.



2019. szept. 9. 18:09
 1/2 anonim ***** válasza:
97%
London egy óriási metropolisz. Ott minden van. Minden is 😀 Erre a pár napra amúgy szerintem nyugodtan egyél 'szemét' kaját ha szereted. De Londonban fel fogod találni magad. Amúgy ez középsuli? Nekem ilyesmire sanszom nem lett volna.
2019. szept. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs probléma azokkal, amiket leírtál. Most a praktikusság a fő szempont, és 5 nap alatt nem fog elromlani az egészséged. Főleg így, hogy csak az ebéden van lehetőséged változtatni.


Ha egészségesebb ebédet szeretnél, vegyél gyümölcsöt vagy nyers zöldséget. Hogy laktatóbb legyen,ezekhez kereshetsz valamilyen mártogatóst. Gyümölcs mellé például nagyon finom a mogyoróvaj. Első nap veszel egy üveggel, és végig nálad lehet,nem romlik meg.

Zöldségek mellé hummuszt vagy sajtkrémet ajánlanék. Sajnos ez már romlandó, ezért csak akkora kiszerelést vegyél, ami ebédre elfogy. De egészségesebb a péksütinél és sokféle ízesítésű van, tehát nem unod meg gyorsan.


Nagyon sok energiát adnak a különféle olajos magvak. Vehetsz belőle keveréket, pl. diákcsemegét kiegészítésként. Ha nincs lehetőségem enni, én simán kibírom a következő étkezésig ezekkel. Nasinak viszont csak korlátozottan ajánlott, mivel a kalóriatartalma magas.


Ha könnyen megéhezel, vegyél egy csomag sós kekszet. Ezekből is van természetesebb, teljesen kiőrlésű, és akár út közben is elrágcsálhatsz belőle néhány szemet. A saját tapasztalataimból kiindulva, az osztálytársak egy ilyen úton folyton esznek: buszon, séta közben, minden rövid pihenőn előkerül valamilyen nasi. Ilyenkor jó, ha felkészülsz magadnak is, mert úgyis kedvet kapsz.

De ha 5 napig chipset és csokit eszel, akkor sem lesz semmi bajod.

2019. szept. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!