Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Nem találták még fel azt az...

Nem találták még fel azt az üdítőt, ami energiaital ízű, csak koffein és taurin nélkül?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem az energiaital ízét, de nem szeretném magam mérgezni azzal az energialökettel, ami benne van, így nagyon ritkán, évente pár alkalommal iszom csak. Nem tudtok ilyen ízű üdítőről, amiben nincsenek ilyen káros anyagok?:)

2019. szept. 30. 18:08
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Taurin nincs bennük, a koffein meg annyi mint egy csésze feketekávéban. Hol itt az energialöket?

Amúgy meg üdítő káros anyag nélkül? Kinyitod a csapot, amiből a bevizsgáltatott vized jön, aztán facsarsz bele citromot amit otthon termesztettél.

2019. szept. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Egyrész mi az az "energiaital íz"? A tutti-fruttira gondolsz?

Másrészt az energiaital önmagában nem káros. A mennyiség viszont lehet problémás. Néha megiszol 1-1 dobozzal, attól semmi bajod nem lesz. Ha naponta 2-3 dobozzal iszol, az már nagy eséllyel (de nem biztosan!!!) fog okozni problémákat úgy vesetájon.

2019. szept. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Ugye azt vágod, hogy 32mg/100ml kofdein can benne, aminél egy csésze kávé is erősebb? Valahogy sejtettem, hogy nem....
2019. szept. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 qkker1 ***** válasza:
79%
Márka meggy, pl., a legtöbb energiaital meggy ízesítésű.
2019. szept. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A fanta dinnye-csillaggyümölcs üdítője szerintem hasonlít rá. :-)
2019. szept. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

Attól a koffeinmennyiségtől az égvilágon semmi bajod nem lesz. Egy 250ml-es energiaitalban van 80 mg koffein, a fél literesben 150 mg. A napi limit amit nem szabad túllépni 400mg. Szóval semmi problémád nem lesz belőle. Legfeljebb ha nagyon hirtelen iszod meg akkor kicsit beüthet a hatása de akkor lassabban igyad, hisz úgyis az ízét akarod kiélvezni.


Taurin nincsen a magyar energiaitalokban már egy jó ideje.


Ami káros az energiaitalban, és ami miatt mértékletesen kell fogyasztani, az a sok cukor/édesítőszer. Abból durván sok van benne. De ez kb a legtöbb üdítővel amit itt javasolnánk, hasonlóan lenne.


Amennyit te iszol, attól semmi bajod nem lesz. Simán megihatsz havi 2-3 dobozzal is.

2019. szept. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy annyira feltalálták, hogy szerintem már nem is lehet kapni. :)

Jó pár éve volt a coop-nak ilyen saját márkás üdítője, tuttifrutti ízű, tehát klasszik energiaital ízű, de semmi koffein vagy ilyen extra dolog nem volt benne.

Esetleg érdemes benézni 1-2 coop-ba, nekem mostanában nem esik útba, úgyhogy nem ismerem a választékukat, lehet hogy van nekik, de úgy rémlik, hogy anno is csak rövid ideig volt. Egy próbát megér.

2019. okt. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld köszi a válaszokat :)
2019. okt. 1. 12:19
 9/10 anonim ***** válasza:
70%

De, már feltalálták! :)


Adrenalin Kid. Nálunk euros boltokban, kínai boltokban lehet kapni. [link]


Ez meg egy Török üdítő. Uludag. A zöld színű dobozost, flakonost keresd. Török éttermekben van, gyros, kebap, kebabosoknál keresd. [link]

2019. okt. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Sajtoslángos_21 válasza:
Janosik Gergő-----> tutti juice
2021. máj. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!