Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Esküvői ételek/italok olcsóbba...

Esküvői ételek/italok olcsóbban. Vélemény?

Figyelt kérdés

Én és a párom szervezünk esküvőt és sajnos a keretünk nem túl nagy. Segítség nélkül kell összehoznunk a dolgot, így spórolunk amivel tudunk.


Az esküvőn mi akarjuk biztosítani az alkoholt, nem akarjuk a vendéglőtől. Nos, a kérdés: Furcsa lenne, ha nem márkás italokat adnánk az esküvőnkön?


Pld. Akarunk biztosítani Jagert, de akkor nem vennénk a Jagermeistert, hanem valamelyik olcsóbb üzleti változatát (Jagschloss, Jagdstolz). Különbség nagyon nincs köztük, kivéve az ár ami 1/4, a Jagerhez képest.


Ugyanígy a sörrel. Vannak ilyen üzleti sörök, amelyek olcsóbbak a márka miatt, de minőségben jók.


Az étellel pedig, biztosítanánk 3 fogást (leves, második, desszert), + egy DIY Candy Bar sütikkel és a torta. A fogásoknál viszont nincs sok variáció.


Kiváncsi vagyok a véleményetekre. Bármilyen véleményre nyilt vagyok.


Előre is köszönöm a válaszotokat!



2019. okt. 6. 18:34
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Igazán nem tartom jó ötletnek.

Pl a Jägermeister meg az olcsóbb változatok közt igen nagy a különbség ízben, aki valamennyire is ismeri, annak nagyon feltünik.

Ugyanez érvénes a sörökre is, ott is ízben igen nagy eltérések vannak a márkás meg az olcsók közt.

A kaják, sütemények esetében sem nyerö az olcsó.


Szerintem ne ezen spóroljatok, mert igen kellemetlen, ha a vendégek nem tudnak jó ízüen enni meg inni, mert gagyi valamiket adtok nekik.

2019. okt. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én átgondolnám a meghívottak létszámát, ha ennyire szűkös a keret. Ti ismeritek a barátaikat, rokonaitokat, ti tudjátok, hogy elmegy náluk a kommersz kaja és pia, vagy igényesebb társaság és vérciki lenne számukra és számotokra? Döntsétek ennek függvényében. Én személy szerint arra szavazok, hogy kevesebb ember, de azoknak mindent ami egy lagziban szokás. Vendéglátósként a minőségre szavazok. De ez a ti esküvőtök, csináljátok úgy, ahogy nektek a legjobb.
2019. okt. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem jó ötlet, pláne hogy a legtöbb helyre egyébként se lehet kintről italt vagy etelt bevinni. Amugymeg ha nincs pénz, kisebb bulit kell szervezni
2019. okt. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom, főleg a 2-eshez.

Ne az étel/ital ára legyen 1/4, hanem a létszám.


Közel 30 éve vagyok vendéglátós, ez így nem túl jó ötlet.

Vendégként (hozzátartozóként) hamarabb megértem egy friss házaspár részéről, hogy nincs lóvé, ezért csak szűk családi körben tartják, mint azt, hogy meghívnak, rákészülök egy klasszik lagzira, de még egy átlag hétvége lepukkant kocsmázásának vagy vasárnapi ebédjének a szintjét se üti meg.


Én a magam részéről ezt is megérteném, mert ismerem az árakat, meg most vagyok túl egy komoly lakásfelújításon,

tudom milyen mikor többszörösét kéne költeni, csak nincs miből.

Viszont 27 év vendéglátós tapasztalata azt mondatja vele, a vendégek nagy része nem lenne ilyen megértő, még ha akkor a szemetekbe nem is mondanák.

2019. okt. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tanácsolnám hogy elmenjetek gagyiba az italokkal. Észre fogják venni és meg fogják szólni a vendégek.

Ismerősömék ahol szintén igen szűkös volt a keret úgy csinálták hogy házipálinkák voltak és házi borok, mindkettőből sokféle, és nem voltak palackozott márkás italok. A pálinkákat és a borokat is ismerős megbízható helyekről vették, és mindekinek tetszett, izlett, és elég költséghatékony is volt, háztól olcsón tudtak jó dolgokat venni.

2019. okt. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"nincs lóvé, ezért csak szűk családi körben tartják,"


Mármint hogy hamarabb túlteszem magam a dolgon, ha alapból meg se hívnak, erre akartam kilyukadni.

2019. okt. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%

És ha nem vendéglőben tartanátok?

Hagyományos sátras lagzi, igazi falusi tyúkhúslevessel, birkapörkölttel, házi süteményekkel...

Jager nem fontos, helyette jófajta házipálesz, akár többféle.

A sörön úgy is spóroltok, ha a minőségi nem üveges, hanem csapoljátok.

2019. okt. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Voltunk tavaly egy lagziban, valami full noname édes vörösbor volt kitéve az asztalokra, azt néztük, hogy senki nem ivott belőle. Utána a lidlben megakadt rajta a szemem, 280 forint volt. Nem tartom magam sznobnak, de ezt iszonyat gáznak éreztem. Igenis van különbség egy rendes ital és egy, a negyedébe kerülő között.

Másrészről most volt az esküvőnk (13 vendéggel, mi így spóroltunk), több értelemmel is beszéltünk, de sehol nem engedtek bevinni italt.

A házi készítésű süti viszont szerintem jó ötlet (gondolom, ez a diy candy bar), bár nekünk ezt sem engedtek bevinni.

2019. okt. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%
Biztos, hogy nem a kaján és a pián spórolnék. Sokszor hallom, hogy "alig várom a lagzit, legalább eszünk egy jót meg iszunk". Sokan ezért (is) mennek. 150 ezer forintos ruha helyett elég a 60 ezres, a 100 tagú cigányzenekar helyett elég egy szintis pasi, aki tud énekelni vagy dj., a mai okos telefonokkal a videózást is megoldja egy hozzáértőbb rokon, rózsacsokor helyett olcsóbb virág is gyönyörű tud lenni, stb., stb. Mi magunknak szerveztük az egész esküvőt A-Z-ig, sok spórolós ötletem van még, ha akarsz írj privátban. Most ennyi jut eszembe.
2019. okt. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
33%
Nem kell töményet venni, kérjetek pezsgőt és üdítőket ill bort és sört, bőven elég
2019. okt. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!