Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Törökmogyorót pékség átvesz...

Törökmogyorót pékség átvesz magánszemélytől?

Figyelt kérdés

Van pár kiló saját mogyoró, még héjas állapotban. Szeretném elsütni, de nem tudom hogy pékség átvenné e tőlem. Körülbelül 4000 Ft körül van a törött mogyoró kilónkénti ára. Próbálkozzak valamelyik pékségben vagy osszam szét ismerősöknek?


Nem akarom sokáig tartani, mert ez is penészedik gyorsan mint a dió.


2019. okt. 8. 18:17
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
79%

Akkor hajrá!


Mond meg a tulajnak, hogy nyugodtan vegyen ismeretlen eredetű terméket, egy ismeretlen embertől, papírok nélkül.

És majd te beszélsz a hatóságokkal is.

2019. okt. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha eltudod használni, akkor inkább rakd a fagyóba, semmi baja sem lesz.

Amúgy meg facebookos csoportokban is meghirdetheted, nemsok idő van karácsonyig, így szerintem elfogják vinni.

2019. okt. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Fagyasztóba jó ötlet? Ilyenről még nem hallottam.
2019. okt. 8. 21:13
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Persze, nyugodtan fagyaszthatod.

Ha szereted nassolgatní is, akkor forgathatod olvasztott csokiba, cukorban is megpiríthatod.

2019. okt. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Pfff, nem akarom fagyasztani. Viszont azt kipróbálom hogy öntök a mogyira olvasztott csokit, ha már így megáldott a sors mogyoró terméssel. :)

Igazság szerint időm sincs rá hogy megszabadítsam a héjától. Lusta disznó vagyok egyébként.

2019. okt. 8. 21:28
 16/27 dornstadter ***** válasza:
82%

Szerintem nyugodtan kerdezz meg par cukraszdat vagy pekseget. Foleg kisebbeket erdemes, ahol a tulaj egyben a cukrasz/pek.

Apamnak is volt egy kis cukraszdaja, mar bezart sajnos. Miutan rengeteg diora volt szuksege, foleg a beiglihez karacsonykor, igy rendszeresen vett diot ismerosoktol, vagy a torzsvasarlok ismeroseitol stb. Soha senki nem ellenorizte, kerdezte, hogy honnet van. Persze a biztonsag kedveert otthon tartotta es mindig csak annyit vitt be amennyit elhasznaltak 1-2 napon belul. Mondjuk o csak pucolva vette meg, mert nem volt arra kapacitas, hogy pucolgassanak tobb 10 kg diot.

Szerintem biztos lesz olyan magan hely ahol orulnek neki, foleg ha olcsobban tudod adni mint amennyiert aruljak a piacon.

2019. okt. 9. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem vesznek át mert jőn egy NAV vagy Nébih ellenőrzés vagy bejelentés és kész bünti.


Ajándékozd el ismerösöknek biztos örülnek neki de kifejezés madaraknak is téli csemegének.

2019. okt. 9. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
#16, van is egy kisebb pékség ahonnan szoktam vásárolni, ismerem az üzletben eladó srácot. Hátha érdekli a főnökét a mogyoró és nyilván jobb áron adnám, nem 4-5 ezrekért kilóját. Valamit kezdeni kell vele, mert madár eledelnek túl drága mulatság.
2019. okt. 9. 08:24
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

4-5k / kg pucolatlan mogyoróért????? Kb 4000 ért pucolva veszem a metroban


10 kg pucolatlan mogyoró, az pucolva kb 3,5-4 kg


Nem mellesleg nincs egy pékségben olyan hely, ahol meg lehetne pucolni, meg Szerinted ki kockáztatja az engedélyét???

2019. okt. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Pucolva körülbelül 10 kiló lesz, de nem akarok nekiállni a töréshez csak akkor ha átveszi a pékség. Pucolva egyébként metróban sem hiszem hogy 3 ezerbe veszel. Vagy pedig ha igen akkor nem első osztályú. Az enyém nagyszemű és friss idei, aminek ára van. Diót is pucolva minimum 2 ezerbe vesznek kéztől, de a mogyoró jóval drágább.
2019. okt. 9. 09:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!