Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A tejberizsben mennyi kalória...

A tejberizsben mennyi kalória van? Egészséges?

Figyelt kérdés
Sokféle véleményt már hallottam erről, valaki azt mondja, a tejberizs nem vészes fogyókúra alatt, valaki szerint meg nagyon is. Tegnap megkivantam, és gondoltam csinálok is, szóval megettem egy jó nagy adagot. Este voltam edzőteremben, hogy azért a testmozgás ne maradjon el. Hiba volt vajon? Vagy belefér?

2019. okt. 25. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha voltál edző teremben és nem egész nap ilyeneket toltál, simán belefér. Ha nem mentél volna teremben akkor is egyébként, csak a mennyiség nem mindegy, meg hogy milyen diétába akard beilleszteni. Meg persze az elkészítési módja.


Alapból azért tartják egészségtelennek, mert nem sok hasznos tápanyag van benne, ellenben az átlag telecukrozza és még a "feltét" is valami cukros dolog szokott lenni rajta.

2019. okt. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Mennyiből csináltad?


500 ml 1.5%-os tej kb. 220 kalória

10 dkg rizs kb. 350 kalória


A többit add hozzá, amivel ízesítetted.

2019. okt. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy szoktam, hogy 5 dl tej, 100 g rizs, 10 g cukor (vagyis 1 tasak vaníliás cukor). De szerintem jellemzően ennél több cukrot tesznek bele.


Ami szerintem gond vele, hogy mind a rizs, mind a tejcukor, mind a cukros kakaó, amit rászórsz, gyorsan felszívódó szénhidrát, rost meg szinte egyáltalán nincs benne. Ezért én egészségesnek nem mondanám. Ettől még persze néha lehet, de okosabb kis adagban, desszertként enni.


Egyetlen alkalomtól viszont semmi bajod nem lesz. Ráadásul ha rendesen mozogtál előtte, akkor a gyorsan felszívódó szénhidrát is kevésbé kritikus (akkor, ha mozogtál annyit, hogy komolyabb mennyiséget kipakolj a májad és az izmaid glikogénraktárából, mert akkor van hova mennie a sok glükóznak, ami a rizs stb. lebontásából keletkezik).

2019. okt. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
33%
Minden étel egészséges.
2019. okt. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
74%

Semmi rossz nincs Bene tej,rizs,meg kicsi cukor,

Én 3,6 tejből csinálom és tejberizsnek való rizsböl,van ilyen is .pici cukor 1 zacskó vaníliás cukor,azt ha kész megteszünk aki akar az saját adagját tovább cukrozhatja .

2019. okt. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!