Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Az csak egy parasztvakítás,...

Chuck dorisz kérdése:

Az csak egy parasztvakítás, hogy a kávékapszulák közt van külön ristretto, espresso, lungo, vagy tényleg van bárminemű különbség két hasonló minőségű, lefőzött kávé között, ha mondjuk az egyiket ristretto-hoz javasolják, a másikat lungo-hoz?

Figyelt kérdés
2019. okt. 31. 09:35
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem nincs.

Mi az étterembe espresso kapszulát használtunk mindenhez.

2019. okt. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%

Van különbség, csak a kávéfogyasztók 70%-a képtelen megkülönböztetni az ízeket, főleg a magyar konyha nagy hívői, mivel annyi fűszert esznek, hogy az tartósan befolyásolja az ízérzékelésüket. Ehhez hozzáveszed a légszennyezettséget, ami a szaglást nyomja el és máris nincs különbség sokaknak a tchibo family és a blue Mountain közt.


Csinálj egy kisérletet! Hagyd el a sok fűszert a főztödből és csak kicsi sót (felét annak, amit most használsz), fokhagymát, hagymát és zöldfűszert használj (azt se vidd túlzásba)! Semmi ízesített ital, csak víz. Lesz min. 5-6 szar heted, mire megváltozik az ízérzékelésed, de addigra kb azt meg fogod tudni mondani, milyen öreg volt a csirke, amit eszel.

És ez lesz az a pont, ahol már a különböző kávékat is meg fogod tudni különböztetni

2019. okt. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
A 10:49-esnek van igaza, a legtöbb embernek az ízérzékelése nem létezik, és ezért nem vesznek észre semmilyen különbséget.
2019. okt. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, azt is, hogy javíthatom az ízérzékelésem, de én már javítás előtt szerettem volna tudni, hogy mi a különbség a ristretto és a lungo kapszula között.
2019. nov. 1. 09:12
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A különbség az íze és az illata - egyes kávéfajták és különbözö pörkölési fokozatok keverésével állítják elö a megfelelö íz-és illatkombinációt!
2019. nov. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem: íz és illat. De ha én csinálok egy hosszú kávét a ristretto kapszulából, vagy egy ristretto-t a lungo kapszulából, akkor ugyanúgy megkapom az ízt és az illatot, nem?
2019. nov. 2. 10:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem egészen, mivel a főzés módja is számít, és mint írtam, a kávéfogyasztók nagy része nem tudja megkülönböztetni a prémium kàvét az összesöpört törmeléktől
2019. nov. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!