Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen ételeket lehet hosszabb...

Milyen ételeket lehet hosszabb ideig a föld alatt tárolni?

Figyelt kérdés

Bizonyos helyekre akarok elásni olyan kajákat amikkel később életben tudok maradni. A konzervek ugye alap, de hogy kenyér helyett is legyen valami arra gondoltam pet palackokba rakok riszt, és ezeket 1m-re leásom a földbe. Pont van hozzá egy fúró eszközöm amivel tudok jó mély lyukakat fúrni, és gondolom 1m-en már nem fog szétfagyni semmi...

Milyen más kajákat lehetne még elásni?



2019. nov. 2. 10:27
1 2 3 4
 1/33 anonim válasza:
100%
Elvileg ha hamuba teszed és úgy ásod el akkor nem romlik meg (pl.:hal) De fontos hovy teljesen "körbeérje" a hamu és ba több van (több hal vagy más) akkor ne érjenek egymáshoz
2019. nov. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem okosabb lenne megkeresni egy pszichátért, mert ez borzasztó beteges ötlet!
2019. nov. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
87%

[link]


De a pszichiáter jobb ötlet

2019. nov. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

# 1 Köszönöm, talán nem is rossz ötlet, viszont egy kezdetleges horgászfelszerelés már elrejtettem amivel talán a közeli patakból tudok majd halat fogni.


Inkább más egyszerű dolgokra gondoltam, amiket pet palackba lehet zárni. Mivel kb max 20 centi széles lyukakat tudok lefúrni, hogy ne kelljen sokat ásni, és ezekbe engedem le egy zsinóron a 2-2,5 L-es pet palackokat. Ezeket könnyebb lesz megtalálni, mert a madzagot felvezetem a föld felszíne alá pár centivel. A lyukakat persze vissza temetem, és csak 2 üveget engedek le lyukanként, így esélyes hogy én fogom csak megtalálni.


Arra gondoltam a rizsen kívül jó lehet még a zabkorpa is, bár ki tudja az milyen jól áll el légmentesen lezárva? Vagy esetleg búzát is lehetne, csak azt meg meg lehet enni nyersen is? Végül is nem kizárt mert a tyúkok is azt eszik. Talán búzával, és tritikáléval is életben lehet maradni ha eljön az idő... De egyenlőre más ötletem nincs. Zsír is van bőven, csak ha olyan helyzetbe kerülök kenyeret nagyon nehéz lesz szerezni...

2019. nov. 2. 11:24
 5/33 A kérdező kommentje:
2-3 Köszönöm, de nem ez volt a kérdés. Voltam már hajléktalan, és most esélyes hogy megint az leszek. Volt hogy napokig nem ettem semmit, és majdnem belehaltam! Nem kioktatás kell, hanem inkább a kérdésre szeretnék válaszokat kapni...
2019. nov. 2. 11:30
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Mi a célod ezzel?

Ha az, hogy hajléktalanként legyen kajád, akkor teljesen feleslegesen szórod rá a pénzt, inkább tegyél róla, hogy ne legyél hajléktalan. Nem mellesleg, jön a tél, nem fogod tudni kiásni a fagyott földből.

Arról nem is beszélve, hogy hajléktalanként is be tudsz menni venni konzervet, meg rizst

2019. nov. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
# 6 A helyzet azért egy kicsit bonyolultabb. Most szüleimnél élek, de drogfüggő vagyok. Itthonról nemsokára jó eséllyel ki fognak baszni, mert ha dolgozom akkor lesz pénzem, és drogozni fogok. Próbálok évek óta leszokni de nem sikerül. Így hogy csak itt vagyok nincs pénzem, és ezért nem is tudok drogot venni (vagyis tiszta vagyok) de ezt már egyre nehezebben nézik el nekem mert 35 éves vagyok. Tehát ha elmegyek dolgozni azért basznak ki mert drogozni fogok (nem tudok másképp viselkedni) ha meg nem megyek el dolgozni akkor nem drogozok, de azért basznak ki mert semmit nem csinálok. Már többször voltam hajléktalan, de eddig mindig vissza engedtek, viszont szerintem ez lesz az utolsó dobásom. Mivel ekkora függő vagyok, és nem tehetek magam ellen semmit, az az egyetlen opció hogy inkább hajléktalanként próbálok életben maradni. Nem is tervezek hosszú távra, de még azért pár évet szeretnék élni...
2019. nov. 2. 11:48
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
A méz nem romlik meg elm.
2019. nov. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Milyen drog?

És arra nem gondoltál még, hogy az addiktológiára befeküdj? És kérd a fizetésed eleve a szüleid számlájára!

2019. nov. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Igazából mindent használok. Ha csak pár száz forintom van herbált, ha pár ezrem sörözök és berúgok, 4-5 körül speedet vagy exet, esetleg ketamint veszek, ha meg rendesen dolgozok és tényleg sok pénzem van kokainnal vagy heroinnal lövöm magam. Ilyen szintű függőségnél csakis az egy éves rehab segíthetne, de oda nem megyek be bármi is történjen. Vagyis el kell fogadnom hogy nem tudok leszokni!

A szüleimmel már elég rossz a kapcsolatom, és hiába kerülne hozzájuk a pénz, ha visszaesek és bekattanok lehet eladok valamit otthonról vagy ilyesmi (mert nem adnak vissza pénzt). Az a helyzet úgy tűnik ezt már nem lehet helyre hozni.

Ezért akarom úgy megoldani hogy kint legyen kajám, de lehetőleg minél kevesebb pénz forogjon a kezemben (mert azt úgyse kajára fogom költeni).


Még mindig pl azon gondolkodom a zabkorpa mennyire tartósítható légmentesen zárt üvegben. A méz, és a lekvár azt tudom hogy jó ötlet :)

2019. nov. 2. 12:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!