Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Lehet a máktól hasmenés?

Lehet a máktól hasmenés?

Figyelt kérdés
Tegnap este meg ettem 2 mákospatkót és már urána egy órával enyhe görcseim voltak, ma reggel pedig már hasmenésem és émelygés. Lehet a máktól? Talán azért, mert nagyon olajos?
2019. nov. 4. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, bár inkább akkor, ha sokat eszel, vagy hosszabb ideig naponta.
2019. nov. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igazából nem ettem belőle sokat, de csak azt ettem este és hát azért gondoltam erre.
2019. nov. 4. 11:17
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Ettől lehet, a mák hajtó hatású.
2019. nov. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

A mák nem hashajtó, csak a magas rosttartalmának köszönhetően megelőzi, hogy székrekedésed legyen.

Egyébként nagyjából 20 dkg mákot kellene megenned, hogy érezhető hatása legyen és a bolti péksütik nem a túlzott töltelékekről híresek.

Viszont most terjed a norovírus-fertőzés, ami hányással, hasmenéssel jár, de szerencsére csak 12-72 óráig tart, kinél meddig.

2019. nov. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Vas megyében jelenleg semmilyen vírus nincs. Az ÁNTSZ hivatalos közleménye szerint.
2019. nov. 4. 17:37
 6/8 anonim ***** válasza:

#5

Ne viccelj!

Lehet, hogy nincs JÁRVÁNY (!), de olyan nincs, hogy semmilyen vírus nincs az egész megyében! :D:D:D

Tudod te hányféle vírus létezik?

2019. nov. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Lehet. Én az epeműtétem óta nem bírom a mákot, pedig szeretem. Ha megeszem egy mákos rétest pl., tuti, hogy másnak bajok lesznek… 🙁 Ha esetleg tejes ételt is fogyasztok mellé, akkor pláne.
2022. febr. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Regi kérdés de utolsónak totál igaza. Nekem egy mákos rétestől is olyan hasmenésem erős görccsel higy majd meghalok egy órát tart az egész durva része 10 perc amint elhagyta a mák a testem kutyabajom. Fiatal vagyok meg de pár éve sokat puffadok és azt mondta egy orvos természetgyógyász, hogy epetermelesem nem jó. Korábban amíg jó volt is ment picit hasam máktól enyhen na de mióta mondogatják ezt az épé problémát azóta ha eszem egyetlen retest rá egy napra brutal görcsök és vízszerű hasmenésként távozik a mák. A családban nálunk mindenki ugyanúgy reagál a mákra akinek epe gondja van és nálunk szerintem ez genetikus. Nem sok ember van családunkba aki epeholyaggal öregedett meg.
2023. szept. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!