Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi volt az okosság abban hogy...

Mi volt az okosság abban hogy megszűnt az Erzsébet kártya, és Széchenyi kártya lett helyette?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkoztam már ezen,hogy kinek állt ez érdekében.Míg az elsővel bármit megvehettem a boltban,a másodikkal meg csak élelmiszert nagyon kevés helyen,akik átálltak erre,ráadásul úgy felnyomták az árakat,hogy ami eddig 300Ft volt,az most 500Ft pl.Ha ez nekem nem tetszik,maradnak az éttermek ahol nem szívesen költöm el ezt a havi 20 rugót,mert próbálom azt nézni,hogy érné meg jobban.

Mi értelme volt ennek az egésznek ? Mert hogy sokan ezzel rosszabbul jártak mint állampolgárok.Ha azt akarták hogy inkább étterembe menjek,hát nem fogok ezek után sem,mert inkább akkor vásárolok a boltban,ami drága,de lehet több kaja kijön belőle.


2019. nov. 6. 18:45
 1/1 JhnyBp ***** válasza:

Ezt is a Fidesz szúrta el! Ui. anno volt több étkezési utalvány is Mo.-on de úgy vezették be az Erzsébet kártyát, hogy a cégek csak ezzel élhettek adókedvezménnyel. Ezt tudatosan csinálták, mert ki akarták szorítani a külföldi cégeket (Sodexo, Edenred, Chéque Déjeuner, stb) Lehetett tudni, hogy előbb utóbb a jogi hercehurca miatt be kell majd fejezeni, de addigra már a piac átrendeződik és a magyar tőkések majd tejelnek a pártnak, akik ebből nagy hasznot húztak.


Igy is lett. Az EU bírósága kimondta törvénytelen volt, amit az állam csinált és azóta csak pl. a Sodexonak 23 milliárdos kártérítést kell fizetni (a te adódból persze)...


[link]


[link]

2020. aug. 7. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!