Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Penész szagú sütővel mit...

Penész szagú sütővel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagymamám múlthéten sütőtököt sütött magának, de benne felejtette a sütőbe. Ma vettem észre, de már nagyon büdös, penészes volt az egész. A sütőtököt kidobtam, de a tepsin is van penészfolt, illetve a sütő is nagyon penészes szagú. Jelenleg szellőztetem, a tepsit pedig majd elszeretném mosni.


A kérdésem az lenne, hogy a tepsit elég többször, jó alaposan mosogatószerrel elmosni, vagy valamivel még fertőtlenítsem? Illetve a sütőből áradó szaggal mit tudok kezdeni?


Előre is köszönöm a segítséget!


2019. nov. 21. 10:52
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
En ki szoktam a sütõt is mosni, és tisztió spraival áttörlöm.
2019. nov. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ecetes vízzel mosd ki a sütőt, akár többször is!
2019. nov. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A tepsit CIF-fel mosd el, egyébként az ecetes víz neki is jót tesz. Száradás után nem lesz ecetszagú a tepsi és a sütő sem.
2019. nov. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tippeket, kipróbálom mindenképp! :)


Jelenleg még szellőztetem a sütőt, ez már most rengeteget segített, utána pedig kitakarítom ahogyan írtátok :)

2019. nov. 21. 12:17
 5/5 Dionysos ***** válasza:
100%
Ha a fenti tisztítási eljárásokat elvégezted, utána alaposan mosd le a vegyszermaradványokat, és indítsd be a sütőt maximális hőfokon. Menjen egy órát, ott garantáltan nem lesz semmiféle élőlény, ami életben maradna.
2019. nov. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!