Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ételallergiások, titeket is...

Ételallergiások, titeket is sajnálnak a rokonok, ismerősök ha valamiből nem ehettek?

Figyelt kérdés
2019. dec. 31. 09:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Cukorbeteg vagyok, már megszokták, nem téma.
2019. dec. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én érzékenységemet évek óta nem veszik figyelembe, így egyáltalán nem is sajnálnak.
2019. dec. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Én nem igazán komoly etelintoleranciásként írok, bár van egy enyhe laktózérzékenységem, de alapvetően en csak önszántamból vagyok elég speciális étrenden. Az én családom elég jól elfogadja, távolabbi rokonokkal elég ritkán találkozok, de alapvetően ők is tiszteletben tartják, figyelembe veszik. Elvétve fordul csak elő 1-2 sajnálkozó megjegyzés, az is inkább viccelődés jelleggel, mint pl : ,,de rossz neked, hogy ilyen finomat nem ehetsz" , vagy ,,nem tudod te, mi a jó".
2019. dec. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Én több éve nem eszem húst, tojást, tejterméket, eleinte nem igazán tudtak mit kezdeni vele, idöközben megszokták, söt a legtöbbbször elöre megbeszélik, ha valamiben nem biztosak.

Néha ugyan rákérdeznek, hogy nem hiányzik-e valamelyik étel, ami az asztalon van, de nem eröltetnek és nem sajnálkoznak.

(Mielött valaki beleköt, nem vagyok vegán - ök ugyanis elvi okokból étkeznek hasonlóan, és egészségügyi okaim vannak erre az étrendre!)

2019. dec. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Van gluténérzékeny a családban. ez inkább főzés előtt téma, hogy mi legyen, amit ő is megehet. Az asztalnál már nem foglalkozik ezzel senki.
2019. dec. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk a családban elég sok "problémás" ember van, gluténérzékeny, laktózérzékeny, cukorbeteg, vegetáriánus, vegán, meg pár allergia különbözö élelmiszerekre.

Egyszerüen úgy szervezzük az étrendet, hogy mindenkinek biztosítva legyen a megfelelö étel. És NEM, nem készítünk sok félét, inkább kevesebb félét, mint amilyen a "normális" karácsonyi étrend az átlagos családokban.

2019. dec. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Lányomnak gluténmentes diétát kell tartania. Ha sütök neki, akkor abból a rokonok nem hajlandók enni, merthogy az maradjon meg neki. Így most már ott tartunk, hogy a lányom sem hajlandó enni belőle.


Ők mindent búzalisztből készítenek, ami nem baj, nekem a célom, hogy a gyerek megtanuljon nemet mondani. Viszont mindig sajnálkoznak mellé, hogy jaj szegény, most nem ehet a sok finomságból. Ezzel viszont csak hangsúlyt kap, hogy ő valamiben más és milyen rossz neki.

2019. dec. 31. 13:16
 8/12 A kérdező kommentje:
Azt meg úgy érzem nem várhatom, hogy süssenek vagy vásároljanak a diétája szerint, ezek a termékek nem ritkán akár 10szer drágábbak.
2019. dec. 31. 13:21
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként rengeteg olyan édesség van, ami egyáltalán nem drágább, mint a búzalisztes, sütött cuccok.

Az ismerőseim között vannak gluténérzékenyek. Ha tudom, hogy jelen lesznek, mindig csinálok gumisütit, vagy ehhez hasonló zselatinos, gyümölcsös finomságot. Ebből tudna enni a lányod és a rokonok is. Nekik is eszükbe juthatna, hogy nem csak búzalisztből meg sütésből áll a világ,nem lenne nagy erőfeszítés egy pudingot sem megcsinálniuk a lányodnak, vagy egy gyümölcssalátát.

2019. dec. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Noblesse Oblige ***** válasza:
Hát, én úgy oldanám meg, hogy pl. desszertet mint vendég hozok a vendéglátónak ajándékba, és valami finomságot készítenék. Pl. nálunk most karácsonykor gluténmentes tiramisu volt (szintén glutén érzékeny miatt) és mindenki abból vett, tehát nem volt külön gluténes tiramisu. Megnyaltuk mind a 10 ujjunkat utána.
2020. jan. 1. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!