Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Lehetetlen szitu. Bográcsoztun...

Lehetetlen szitu. Bográcsoztunk, a gyerek megtalált egy rozsdás láncot, ahogy hozta nekem, úgy döntött beledobja a pörköltbe, most mi legyen?

Figyelt kérdés
Költözködünk, minden mindenhol, pakolászunk közben, ő a melléképület előtt felvette,mondtam idehozhatod nekem, hozta is, csak közben meggondolta magát, dobta, pont bele a bográcsba. Hát én leöntöttem róla a levet és tiszta vízzel felttetem újra, de nem avgyok benne biztos, hogy jó e ez így. Fogott a lánc, barna lett tőle a gyerekem keze. Okozhat bajt ha megesszük az ételt? Már majdnem kész volt :(
2020. jan. 26. 17:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Nem lesz tőle semmi bajotok. A rozsda vas-oxid, nem mèrgező. Viszont friss lèvel nem biztos, hogy jò ìzû lesz a leves.
2020. jan. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
pörkölt lesz, vagyis lett volna, hát tuti rendkívül rossz lesz, lehet beteszem a sütőbe a húst inkább belőle, csak ne vesszen kárba. Csak nem vagyok benne biztos káros e az ami befogta a gyerek kezét barnára, azaz a rozsda
2020. jan. 26. 17:31
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Nem kàros. Ha vashiànyos mèg jòt is tenne, ha ilyen formàban felszìvidna hatekonyan. :D
2020. jan. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Jajj , fúúújj... mondjuk még az is gáz, hogy egyéltalán milyen lánc lehetett, de itt azzal nyugtatom magam, hogy úgyis leöblítettem a húst vízzel, a magas hőfok meg csak megöli a bacikat. Végülis a jószág, amit főz az ember sem sterilizáltatja magát előtte, csak megvan mostva tiszta vízzel. Csak most úgy elment a gusztusom ettől a rozsdás vacaktól, hajlottam, hogy kidobom, de aztén mégse. Hajlamos vagyok túlreagálni dolgokat azt is tudom.
2020. jan. 26. 17:40
 5/12 anonim válasza:
90%
Igen, eléggé túlreagálod. Ha nincs gusztusod megenni akkor dobd ki.
2020. jan. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha sàros volt a lanc, akkor a homok ropogott volna a fogatok alatt, de a sàrban lèvő kózokozòkat meleg megölte volna.
2020. jan. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem volt sáros, csak rozsdás. Vastag lánc, mint a kutyalánc vagy ilyesmi, de nem az volt szerintem, mert az előző lakónak nem volt sose kutyája. Rozsdás volt ez ezer százalék, agyerek keze rozsdafoltos volt tőle,koszosnak nem koszos a keze, a lánc se nagyon akkor
2020. jan. 26. 17:55
 8/12 anonim válasza:
100%
Komolyan, szerintem ebben a kérdésben nincs ennyi... Ha ennyire aggódsz akkor úgysem fogjátok megenni. Nem mindegy, hogy most dobod ki vagy 2 nap múlva? 🤷‍♀️ Ha még meg akarod enni, akkor meg kár ennyit pörögni ezen.
2020. jan. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

Ha nem lennél ennyire beteges gondolkodású, akkor maximum kivetted volna a láncot és kész.

A rozsda nem ártalmas, söt régen direkt használták vashiány kezelésére, emellett mivel a kaja forró volt, ezért minden egyebet is fertötlenített.

Teljesen fölösleges volt kiönteni a pörkölt levét, és tönkretenni a kaját.

2020. jan. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Még a mai napig is vannak, akik vas pótlásra beszúrnak egy rozsdás szöget egy almába, majd miután kiveszik belőle, megeszik az almát. Ördögűzést ezért nem kell csinálni.
2020. jan. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!