Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért szűntették meg a visszav...

Miért szűntették meg a visszaválthatos üdítős palackokat?

Figyelt kérdés
Emlékszem régen még a félliteres kolás palack is visszaváltható volt.
2020. márc. 1. 09:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert drágább tárolni, szállítani, kimosni, fertőtleníteni, mint újat gyártani.
2020. márc. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
84%
Mert az emberek nagy ívben tojtak a visszaváltásra, és mivel vastagabb anyagból voltak, így csak több hulladék keletkezett. Illetve volt alternatíva (a nem visszaváltható), így nem volt a macera a gyűjtéssel meg a visszaszállítással, ráadásul a nem visszaváltós nem volt drágább, mint a visszaváltós+betétdíj. Pár fillérért meg a nagy szegénységben sem hajolnak le az emberek.
2020. márc. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Béci: ahol én lakom ott visszaváltható a fém dobozos ital és bizony a szegények gyűjtögetik a kukákból és elviszik visszaváltani. Pedig az itteni szegénység közel sincs a magyar szegénységhez (a hanyatló nyugat) és mégis. Szóval nem igaz, hogy pár fillérért meg a nagy szegénységben sem hajolnak le az emberek. Még kis szegénységben is lehajolnak!
2020. márc. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 qkker1 ***** válasza:
100%

"ahol én lakom ott visszaváltható a fém dobozos ital és bizony a szegények gyűjtögetik a kukákból "


Azért ne hagyd ki a sztoriból, hogy 25 Cent egy doboz/PETpalack visszaváltási díja, míg Magyarországon 1 kemény forint!

2020. márc. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
78%

"Béci: ahol én lakom ott visszaváltható a fém dobozos ital és bizony a szegények gyűjtögetik a kukákból és elviszik visszaváltani."


Én speciel arról beszéltem, aki megvásárolja az adott terméket, az nem törődik a visszaváltással. És a te esetedben sem az viszi vissza, aki megvásárolta. Hiszen gyűjtögetik. Viszont a bazinagy szegénység miatt meg az sír, aki megvette az amúgy sem olcsó terméket. Viszont ezekszerint az átlag vásárló az általad hanyatlónak nevezett nyugaton ugyanaúgy szarik a visszaváltásra, mint a magyarok.

2020. márc. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Németországban van aki vissza vissza van aki nem de inkább vissza visszik.
2020. márc. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%

"Azért ne hagyd ki a sztoriból, hogy 25 Cent egy doboz/PETpalack visszaváltási díja, míg Magyarországon 1 kemény forint!"

Tök jó, hogy te tudod hol lakom :) Itt egészen biztos, hogy nem 25cent a doboz/palack, mert nem cent/font a hivatalos pénznem. Na de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy Magyarországon visszaváltható a pet palack? Mióta? Most rákerestem, de csak egyetlen hírt találtam, amiben a budaörsi Tescoról volt szó, hogy ott visszaváltják. Meg hogy Szlovákiában 10 cent lesz a palack 2022-től.

2020. márc. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!