Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha most elrendelik a kijárási...

Ha most elrendelik a kijárási tilalmat, karantént, vesztegzárat, mennyi kajád van otthon, hány napra húzod ki?

Figyelt kérdés

Tételesen is lehet írni. Én így állok jelenleg:


- két mirelit hambi, zsömfel nincs hozzá, de tudok sütni mellé krumplit, egy ebédre elég

- egy szelet rántott hús, + a már említett krumpli, egy ebéd

- két darab grillsajt+burgony, megint egy ebéd

- két-három megkezdett csomag száraztészta, akár üresben, 2-3 ebéd

- két csomag kacsaaprólék lefagyasztva még karácsonyról, egész kacsából maradt, bár ezt nem tudom hogyan kell elkészíteni

- egy sólet konzerv, egy ebéd

- van egy 15cm-es kolbászom(!), egy vacsora

- egy halkonzerv, egy vacsora

- 15dkg tarpista, egy vacsora

- egy fél kígyó (uborka)

- egy banán, egy kivi

- egy csoki, három csomag ropi

- két befli


Szerintem egy hetet szűken ki tudnék húzni ezzel. Mit gondoltok?


2020. márc. 7. 15:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%

Nem rendelik el, ne bolondulj meg!

Ráadásul betarthatatlan lenne...

Milliós tömeget nem fog visszatartani pár ezer rendőr, katonák meg nincsenek, vagy kevesen.


Amikor még egy BKV sztrájkot se tudnak megszervezni, majd gondolod, hogy elrendelik ebben az orszákban a karantént?


Ne röhögtess!!!

2020. márc. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%
Karantén esetén, itt 3 napon belül szétvernék az áruházakat meg kirabolnák... Jutna mindenkinek hidd el...
2020. márc. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
67%
KB 2 hónapra elegendő hús van a fagyóban, mindig ennyi van, nem most spájzoltunk. Liszt, cukor, olaj, tészta, füszerek, konzerv, fagyos paradicsom és paprika, befőtt, savanyúság, paradicsomlé, lekvár. Azon nem aggódok mit fogunk enni, de hogy fogom vajon etetni az állatainkat, tyúkok, disznók, kacsák.
2020. márc. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Ahol karantén van, ott is biztosítanak élelmiszert.

Én kb. 3 hétig lennék el, bár nem lenne túl változatos az étkezésem.

2020. márc. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja a kérdésedre, igen ez kB szűken egy hétig elég.
2020. márc. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

# 3


A fagyasztós kaja marad, a szaladgálóst meg levágjátok aztán ott a friss kaja!

2020. márc. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
44%
De ha nem mehetek ki még levágni se tudnám.
2020. márc. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Az udvarra karantén esetén is ki lehetne menni! De nem lesz sem karantén, sem kijárási tilalom. Az élet nem állhat meg egy hisztéria miatt.
2020. márc. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég vágtunk disznót, szóval tele a fagyasztó, van 60 csirkénk is, bár még nincsenek vágósorban. 10 vén tyúk, azok tojnak bőven elég tojást. Lisztem nincs sok, pedig azon pörög most mindenki, de van szemes kukorica, azt is meg tudom őrölni ha kell, és lehet sütni vagy kását csinálni. Van fúrt kút is, generátor, gázolaj, szóval ilyesmiken nem rugózok, szerintem hónapokig ellennénk.
2020. márc. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Panelban lakok, nincs túl sok hely, fagyasztóm sincs külön,csak 1 rekesz a hűtőben. Abban van kevés hús, 1 zacskó borsó, 1 zacskó málna.

Van 1 liter olaj, összesen kb 4 kg liszt. Cukorbeteg vagyok, szóval van fehér liszt (páromnak), ch csökkentett, teljes kiőrlésű.

Van 1-1-1 borsó,kukorica,babkonzerv. 3 halkonzerv. 2 csomag rizs. 2 csomag tészta páromnak, 2 csomag ch csökkentett nekem.

4 kínai zacskós leves vagy mi a neve, 1 knorr leves. 4 üveg lekvár, 2 üveg meggybefőtt, 2 üveg uborka. 1 kiló cukor, 4 kiló édesítőszer. Fél zacskó (kb 250 g ) zab. 7 db croissant, és 12 db giant bar. 2 csomag korpovit keksz, 3 csomag diabetikus keksz.


Szerintem ezekkel kihúznánk 2 hétig párommal. Lehet 3 hétig is. Bár ő nagy étkű és csak úgymond "normális" kajákat eszik. Én meg mint írtam, cukorbeteg vagyok, alapból sem eszek sokat, pl 1 db giant bar vagy pár db korpovit keksz bőven elég reggelire, vacsorára vagy ebédre pl 1 tésztaleves. Ezzel szemben párom inkább csak 1-szer enne egy nap mondjuk egy nagy adag borsós rizst, nem eszegetne korpovitot vagy ilyesmit.

2020. márc. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!