Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tudnátok nekem olcsó, mègis...

Kinga._ kérdése:

Tudnátok nekem olcsó, mègis laktató èteleket írni?

Figyelt kérdés
Párommal èlünk ketten ès most elèg szűkösen vagyunk. Megköszönnèm, ha tudnátok nekem olyan èteleket lehet az leves, főzelèk, deszert bármi írni ami olcsó mègis laktatós ès kalóriadús. Köszönöm a segítsègeteket.
2020. márc. 20. 12:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Bármilyen főzelék és fasirt vagy virsli.

Sült vagy főtt virsli.

Tésztás ételek.

Melegszendvics, házi pizza


Rengeteg olcsó étel van. Legjobb szerintem ha konkrétan neten keresel rá és válogatsz, hogy mi az ami szimpibb. Meg utána a boltba nézed, hogy az alapanyag is olcsóbb legyen. Van ol 500forintert 4 darab virsli is, meg 12db is. Ha annyira szűkösen vagytok akkor nem illik annyira válogatni. 6 évig voltam ilyen lepra telepi koliban, se sütő se semmi.

Sok konzerv, nagyobb kiszerelésű virsli, szendvics. Nyílván ha tudtok főzni akkor még olcsóbban is kihozható egy változatos étrend.

2020. márc. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%
Hüvelyesek, leves főzelék. Olcsó és tápláló
2020. márc. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

Bármilyen hüvelyes. Sárgaborsó, lencse, bab.. Levesnek/főzeléknek/salátának. (A te szempontjaidon túl még fehérjedús is.)

Krumplis ételek. Leves/főzelék/rakott/paprikás.

Almás pite, bögrés sütik.

2020. márc. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%
Tojásrántotta hagymával, házikenyér, rakottkrumpli, főzelékek.
2020. márc. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Miss Endzsi ***** válasza:
70%

tojásos szendvics megfelelő kalória, vitamin, fehérjeforrás. (tejföl, majonéz, tojás, kis hagyma összekeverve)

tejsavófehérje Nutriversumról rendelve egy adag fejenként 170 Ft körüli egy napra nézve. (ezt összeturmixolod almával, ha futja akkor banánt is teszel bele, valamint zabot, ami szintén olcsó, van benne fehérje és jó szénhidrát forrás)

főzelékek (bab, lencse, hüvelyesek, sok bennük a fehérje, rostot tartalmaz)

Ezek nagyon jó alapételek. Ezek mellé válogathatsz össze leveseket, pl.: sárgaborsó krémleves, pirított kenyérkockával.

Uzsonnára csinálhatsz tésztaféléket, pl.: káposztás tészta, sajtos tészta, krumplis tészta, sültkrumpli, laska lekvárral kenve, macok tejföllel, csilisbab, én babos szendvicset is szoktam csinálni, ugyanúgy, mint a tojásos, csak tojás helyett párolt bab kerül bele.

2020. márc. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is a hüvelyeseket írnám, olcsók és táplálóak: babfőzelék, chilis bab, bableves, babgulyás, lencsefőzelék, lencseleves, borsóleves, borsófőzelék, borsópörkölt stb..

Krumpliból is sok minden kihozható olcsón: paprikás krumpli, tarhonyás krumpli, krumplileves

Nudlit is csinálhatsz édes és sós változatban.

Pl. most nincs tej itthon, palacsintát csak vízzel csináltam és egy tojással. Teljesen jó lett.

2020. márc. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Rizs, tojás, hüvelyesek, máj, mirelit zöldség, olaj, hagyma, zabpehely, (ha a tejről nem tudsz lemondani még tejpor ill savanyú káposzta, ha némi ízre is vágysz) Semmi másra nincs szükséged

Ezekből hosszú távon egészségesen lehet élni - pláne, ha egy olcsó multivitamint is dobsz hozzá biztos, ami biztos alapon

Levesek, főzelékek, egytálételek,

2020. márc. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Pennyben a csirkemáj, Lidl-ben a gomba répák és a mirelit zöldségek, hentesnél a csirke far-hát (megtöltve/megsütve/pörköltnek, vagy levesnek)

Legyen otthon gríz, kakaópor, cukor, krumpli, hagyma, fűszerek, sűrített paradicsom, bab, lencse, feles borsó, családi tarhonya(1kg-s) és akkor már tudsz olcsón és változatosan főzni.

2020. márc. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy jelenleg napról-napra változnak az árak, de meg lehet találni az olcsóbb alapanyagokat. Csak egy példa, mert rengeteg van, és még eddig nem írták: tálcás vákuumcsomagolt akciós fél kilós darálthúsból, rizzsel, 1 db tojással, sóval, borssal (gombócok) egy nagy fazék töltöttkáposzta. Laktató és pár napig eláll a hűtőben. Le is fagyaszthatod, ha közben mondjuk hüvelyesekből (sárgaborsó, lencse, bab) főzeléket csinálsz valamilyen feltéttel. Lehetne sorolni rengeteg ételt, a kreativitás a fontos. Keresgess a neten is. Desszert most nem fontos, ha szűkösen éltek átmenetileg.
2020. márc. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Elo kell szedni a nagyi receptes feljegyzeseit. Annak idejen a semmibol tudtak igen jokat fozni.
2020. márc. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!