Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Anyukák/apukák/családok! Ti...

Anyukák/apukák/családok! Ti havonta miből mennyit használtok el?

Figyelt kérdés

A kérdésem, hogy hány tagú család vagytok, és miből mennyit használtok el havi szinten.

Liszt, cukor, kávé, kenyér, krumpli, rizs, tészta, hús, tisztítószerek, mosogatószer, wc-papír.

Vagy bármi egyéb, amiből sok fogy, de kihagytam.


Az általános állapotra vagyok kíváncsi, nem a mostani helyzetben felhalmozott mennyiségekre.


2020. márc. 25. 12:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
28%

Sosem számoltam...


Lisztet, cukrot, kávét, húst nem veszünk. Nem használjuk,nem esszük-isszuk.

Kenyér: kb 2 naponta egy kilós.

Krumpli : egy 5 kilós zsák kb 2 hónap.

Tészta, rizs: heti 1-2 x főzünk belőle.

Tisztítószerek: nem tudom, minden nap-minden másnap takarítok, így amikor elfogy.

Mosogatószer: mosogatógép van, az naponta megy. Egy flakonos kézi mosogatószer bisztos kitart vagy fél évig

WCpapír: kb 2 naponta 1 tekercs.

Édesség vagy cukros vackok, mint joghurt, tejszeletm csoki, rudi, ivólé stb:semennyi.

Amit minden nap veszünk vagy sok fogy: gyümölcs, tejshake és proteniszelet, olajos magvak, macskakaja, macskaalom, széna a nyuszinak.


2 felnőtt és egy 5 éves gyerek.

2020. márc. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%
Első, bocs az offért, de a kisgyerek mit eszik nálatok?
2020. márc. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
49%
Két felnőtt egy tíz éves fiú.Hétköznap nem főzök,rendeljük a kaját.Alapesetben csak felnőtteknek,de most a gyereknek is rendelek sulimenüt.Szombaton főzök vasárnapra is.Hétvégenként kb 1-1,5 kiló hús.Liszt évi 2-3 kiló.Nagyon ritkán sütök,csak rántáshoz,panírozáshoz használom.Cukor havi 1 kg kb,de inkább kevesebb.Ha limonádét csinálok nyáron,akkor több.krumplit ritkán eszünk,havi fél-egy kiló.Nincs kávéfőzőnk,három az egyben kávé van,havi 5-6 darab fogy.kenyeret én két szeletet eszek egy nap,fiam 2-4 között,attól függ,hogy reggelire is meg vacsira is melegszendvicset kér -e.Joghurt sok fogy,férjem minden reggel megeszik kettőt müzlivel,néha fiam is eszik,az havi 60 db. kb.Tej heti 3-4 liter.Én nem iszom,fiam szokott napi 3 deci kakaót inni,meg tejbegrízt enni.Én ritkán eszem tejberizst.Wc papír kb 8 guriga havonta,mosogatószerből Jart használok,hónapokig elég.naponta egy adagot mosok,van,hogy kettőt,mosókapszulával,így az kb 30-50 db havonta.öblítőt három fajtát szoktam venni,váltogatom.papírtörlőből két guriga,de minőségit veszek,így 1-2 lap kell alkalmanként,nagyobb gurigák.
2020. márc. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
2: macskakaját 😂
2020. márc. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
41%

Liszt: max 1kg, de akkor palacsinta és torta is volt abban a honapban.

Cukor: 1,5kg úgy 3 havonta.

Kave: Nescafé gold havi 2×200gr. Nyáron őrölt kávé, ebből olyankor rengeteget, olyan 3-4kg havonta.

Rizs:2kg

Krumpli:3kg

Tisztitoszer:Ezt így nem tudom, ritkán veszek, sokáig elég minden. Talán 3 havonta kell vásárolni.

Mosogatószer: mosogatógép tabletta 3 havonta, 90 darabos, mosogatószer egy 200ml üveggel el vagyok 3-4 hkknapig.

Wc papir: oke, ebben gyűjtögető vagyok, ha nincs minimum 4 bontatlan csomag 40 darabos wc papir, akkor kezdek ideges lenni és veszek még minimum egy csomaggal.

2020. márc. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ja, négyen vagyunk
2020. márc. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
40%

Sinn!


Tiltottalak

2020. márc. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Húha.


Mindenkinek köszönöm az eddigi válaszokat!

Elég rendesen meglepődtem itt-ott.

Nálunk napi 2 kg krumpli/1 kg rizs vagy tészta fogy el, durva, hogy valakiknél ez egy havi adag.

A húsnál is elég rendesen néztem, nálunk 1,5-2kg/nap, minden nap fogyasztunk. (Hétvégén két napra főzünk, a rántott sajt és rántott hús a sláger, olyankor általában egy guriga -nagyjából 2,6/2,7- és 5 kilogramm is elmegy.)

Kávéból mi a 3in1 változatot isszuk, havi szinten elfogy 384 db és napi 2 liter tej.


Most igazából nem tudom eldönteni, hogy mások esznek keveset, vagy pedig a mi adagjaink ennyire nagyok.

Amúgy 2 gyerek, 2 felnőtt.


Ui.:Sinn, egyébként férfi vagyok, de gratulálok, hogy egy családi kérdésnél megrohamozod az embereket, hogy mekkora pé**szméret fájdalmas...

2020. márc. 25. 16:43
 9/15 anonim ***** válasza:
45%

Első vagyok. Nem.nem macskakaját eszik e gyerekem, de nem is vagyunk hülyék, hogy cukros, üres kalórás vackokon és édességen tartsuk a gyereket.


A reggelit és az ebédet letudj az oviban ahol éttermi minőségű, helyben főzött ennivalót kapnak és a konyhásnéni második lett az országos "versenyen", hogy melyik oviban főzik a legegészségesebb stb ennivalót. Mellesleg sugarpolicy van, tehát egyáltalán nem használnak cukrot, nincs szülinapi tortázás stb. Van viszont friss gyümölcs.


Otthon bulgur, quinoa és egyéb gabonaféléket főzünk köretnek. Ha egáltalán főzünk. Idő, energia és itt pánzpocsékolás is. Sokkal olcsóbb és jobb étterembe járni.


Vacsorára sem rudit meg hasonló xarokat kap, hanem zöldségkenyeret házi készítésű krémekkel, lazaccal, salátával.

És létezik egészséges édesítővel készített sütemény, fagyi, csoki, ha nassolni akar. De nem édesszájú és ha vernéd, sem enné meg a cukrosat.


De köszönöm az aggódást :).

2020. márc. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
ef.en.a :talán anyád a legnagyobb hazug, hogy ilyen miliőben nőttél és szerinted mindneki hazudik.Irigy vagy és nagyon buta, hogy te csak xart eszel és a családoddal is azt eteted. Vagy csak simán egy nyolcosztályos senki vagy, aki a minimálbérét is csak bagóra, csipszre és kólára költi és a gyerekét is ezzel tömi. Pukkadj meg :D.
2020. márc. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!