Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan szoktassam magam a...

Hogyan szoktassam magam a víziváshoz?

Figyelt kérdés
Naponta kb fél liter folyadékot iszom, mert képtelen vagyok sima vizet inni. Két korty után már undorodom tőle, és képtelen vagyok meginni. De diétán vagyok, és nem hiszem, hogy a szörp olyan egészséges lenne.
2020. márc. 28. 22:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
57%

Jó minőségű amúgy a vizetek? Nem klóros? Mert ha az, vagy más gond van vele, akkor folyasd kicsit a csapból a vizet, majd a pohárba is engedj, majd hagy kicsit állni.

A másik hogy igyál teát is vagy egyéb folyadékot: levest, kakaót, kávét, stb. Vagy próbálj ásványvizet inni. Váltogasd!

2020. márc. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
Légy erős és tedd le az alkoholt bro...
2020. márc. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
68%

Elsősorban tedd finommá a vizet. Lehet kapni bio szörpöt, kis arányban hígítva nem hiszem, hogy hízlal. Vagy a vizbe tehetsz citromlevet. Nem érdemes lemondani az izesitesrol, másfél literbe elég 5 evőkanalnal, kalória szempontból semmi. Tapasztalatom szerint az ásványvizek finomabbak a csapiviznel.

Másodsorban vigyél magaddal egy másfél literes üveget, legyen mindig szem előtt, és óránként igyál belőle nehany kortyot. Akkor is, ha nem vagy szomjas. (akaraterő... :))

2020. márc. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
72%

Citrom levével szerintem jobb lesz vagy vegyél ásványvizet időnként.

Vannak jó kis mobilappok, amik direkt a vízivásra szorgalmaznak.

2020. márc. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
15%

Manapság már rengeteg zero, light, és édesítőszeres üdítő van, amikben kb semmi kalória nincsen. Az apentának rengeteg változata van. Vagy ott vannak az ízesített vizek. Sokkal jobb ha ezekből iszol meg másfél litert, mintha csak fél litert innál.

Egyébként nem is értem hogy lehetnek ilyrn emberek... én simán megiszok napi 2 liter vizet. Te nem vagy szomjas pl reggel ébredés után, vagy evés után..?

Nemrég olvastam pont egy jó kis mondást: "az ember az egyetlen élőlény, aki akkor is tud inni, ha nem szomjas."

2020. márc. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
40%

A szörp se rossz, bár sajnos én a gagyi szörpre is rá tudok kattanni olykor. Az egyensúly mindenképp fontos, de erőltetni se kell szélsőségesen. Sehol sincs kőbe vésve, hogy napi fél liternél több vizet kell inni -nem minden természetgyógyász cikk reális, bár sok igazság van a végzett termgyógy szakemberek meglátásai között-, de valóban kell legalább annyi, ha vékony testalkatú vagy.


Ha erősebb, súlyosabb a testalkatod, akkor valóban furi egy kicsit, nem árt az egy liter víz, de a szervezet jelzi nagyjából ha több kellene neki.


Szóval reggel és este fontos inni vizet (lehetőleg ne csapvizet), napközben lehet más is, ami szintén nem alkoholos, főleg kánikulában. És ha már kánikula esete: nyilván legalább másfélszeres mennyiséget kívánunk inni olyankor.

2020. márc. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
49%

Én ezeket a gagyi pezsgőtablettákat veszem. Veszek belőlük vagy 5 félét, mindenből, hogy kiegészítsék egymást.


Mindből teszek 1-et egy 2 literes flakonba, vizet bele, aztán megy a hűtőbe. Ezt iszom, meg sima vizet.

2020. márc. 29. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
81%

"lehetőleg ne csapvizet"

Ezt gondolom elírtad, azt akartad mondani, lehetőleg csapvizet ugye?


Tekintve, hogy az egész Kárpát-medence egy tölcsér, és a csapvíz 80%-a az országban gyakorlatilag kiváló minőségű ásványvíz.

Ráadásul kiegyensúlyozott arányokban tartalmaz ásványokat, így még az is elkerülhető probléma, mint ami az ásványvizeknél felmerül, ha valaki mindig csakis ugyanazt issza, hogy valamilyen szulfátból vagy karbonátból túl sokat iszik, másból meg túl keveset.

Továbbá nincs rommá cukrozva, mint sok üdítő, amiben annyi cukor van, hogy a végeredmény deficites, tehát több folyadékot von el a szervezettől a cukor, mint amit maga a folyadékmennyiség pótolni tudna, ezért egyre többet iszol belőle.

Vagy mesterséges szarokkal sincs teleb-va, mint pl aszpartam , aceszulfám, vagy ciklamát, aminek a hosszútávú hatásairól számtalan hiteles kutatás bizonyította már az egészségkárosító hatását.

Nem mellékesen nincs palackozva, csak úgy simán, folyik a csapból.

Átlagban 1 liter folyadék (ásványvíz, üdítő stb) palackozásához , a pet palack legyártásához 3 liter vizet használnak fel a gyártás során.

Maga a palack pedig 450 év alatt bomlik le.


Kedves kérdező, a fenti tények talán racionális alapon segítenek abban, ha nem is teljesen, de a folyadékbeviteled nagy részét sima vízből fedezd.

2020. márc. 29. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
35%
A csapvizet felforralod, hagyod kihűlni, majd kávégéphez való szűrőpapíron átszűröd. Nagyon finom lesz!
2020. márc. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
74%

9-es, ezzel csak a változó keménységet adó karbonátok csapódnak ki belőle.

Kávéhoz, teához jobb, mert kevésbé teszi tönkre a gépet a kemény víz, és jobban érvényesül a benne kioldott aroma.

De simán víziváshoz... ízlés kérdése, ezek gyakorlatilag ásványi sók, konkrétak kalcium és magnézium karbonát!


Egyrészt pont hogy némi ízt adnak a víznek, nem az a teljesen üres ízű, mint egy lágy víz, másrészt pont azokat az anyagokat lehet így kiszűrni, amikért sokan az ásványvízért fizetnek, és amik elég fontos és hasznos ásványi anyagok.

2020. márc. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!