Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Nyersen fogyasztandó zöldségek...

Nyersen fogyasztandó zöldségek gőzölős fertőtlenítése jó dolog?

Figyelt kérdés
A piacon járva azt láttam, hogy egyes egyének az orruk turkálása után tele tenyérrel végigmarkolásznak minden zöldséget, gyümölcsöt. Egy férfi orrpiszkálás után vagy tizenöt paprikát megmarkolt és megnyomogatott, majd az epreket nyomogatta át tenyérrel, vagy öt dobozt. Ez csak egy eset volt, de láttam több embert is, aki koszos kézzel tapogat. Szerintetek ha egy háztartási kézi gőzölővel átmegyek a zöldségeken, elpusztít-e rajta mindent, és árt-e a zöldség minőségének? Nyilván hipóval nem mosnám meg.

2020. ápr. 2. 09:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Elég, ha megmosod.
2020. ápr. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
63%
UV fénnyel szoktuk.
2020. ápr. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha gözölöd, akkor nem lesz többé nyers, és értelme sincs.

Egyszerüen mosd meg alaposan, nem szappannal, nem hopóval, vízzzel.

2020. ápr. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
Ha megeszed a koronavirust attól nem leszel beteg, mert a gyomorsav megöli, arra kell vigyázni, hogy koszos kézzel ne nyúlkálj az arcodhoz, ne lélegezd be a vírust. A gőzölés szerintem nem megoldás erre.
2020. ápr. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Ha gözölöd, akkor nem lesz többé nyers, és értelme sincs."


Ez egy kézi, háztartási gőztisztító, ha ráeresztek néhány másodpercre forró gőzt a zöldségre, attól még talán nem fő meg. Paprika, paradicsom és uborka lenne. De lehet, hogy várok pár napot a fogyasztás előtt.

Csak annyira undorító volt amit láttam. Engem ez a járvány előtt is nagyon idegesített, de most egyszerűen kiakasztó, hogy vannak emberek akik az alap higiéniára nem adnak.

2020. ápr. 2. 11:09
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
Ha ilyen kényszeres vagy vegyél olyan dolgokat amik előrecsomagoltak...
2020. ápr. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én langyos vízben szoktam megmosni a zöldségeket, gyümölcsöket alaposan. Amit lehet meghámozok/pucolok.
2020. ápr. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!