Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Citromfüvet hogyan kell szedni?

Citromfüvet hogyan kell szedni?

Figyelt kérdés

Van itthon a kertben citromfű, és szeretnék belőle teát csinálni. Szárítani is szeretném, hogy el tudjak tenni télre. A citromfűnek csak a levelét szabad leszedni és megszárítani, vagy a szárát is? Egyszer csináltam ilyet, volt hogy került bele egy kicsi a szárából is, így szárítva egy kis barnás színt adott a teának, nem sárga volt mint amikor csak a levélből készül a tea.

Szóval szabad a szárából is teát készíteni, vagy csak a leveléből? Hogyan érhető el legjobban a nyugtató hatása?



2020. máj. 14. 19:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szárastól lehet szedni, és lehet frissen is használni, nem csak szárítva.

Viszont árnyékban kell megszárítani, akkor tartja meg a szinét is, meg úgy jobb az aromája is.

2020. máj. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szarastúl is lehet szedni. És állati finom szörpöt is lehet belőle csinálni.
2020. máj. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szárával szedhető, majd akár csokrokba rakva, lógatva kiszárítható. Majd a leveleket le lehet morzsolni a szárról.
2020. máj. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
És a vastagabb szár is mehet bele, vagy csak a vékonyabbak? Most pl nagyjából fél méteres a földtől nézve nálunk, azt úgy ahogy van le lehet végni és kiszárítani a szárával együtt és összemorzsolni teának? Én úgy tudtam, hogy csak a levelét szabad.
2020. máj. 14. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!