Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Eszik valaki spirulina és/vagy...

Eszik valaki spirulina és/vagy chlorella algát? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2020. máj. 17. 16:17
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Hát, jó mocsárízűek, de nekem segített a 3 színes algából álló porkeverék (aminek a Spirulina és a Chlorella is alkotórészei) a felső légúti allergiám elmulasztásában.
2020. máj. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
36%

"Az egyik legismertebb kekalga a Spirulina (tulajdonkeppen cyanobakterium a

helyes neve) ez az az alga amit a flamingok esznek a szikes afrikai tavakban

es ennek karotinoidjaitol rozsaszinuek. Nagy merete miatt konnyu szurni es

emiatt kedvelt termesztesi objektum. Mostanaban riadoztattak a kutatok hogy

a kekalgak, igy a Spirulina is tartalmazhatja a BMAA idegmerget. Ez egy

aminosav aminek valoszinu kapcsolata van olyan betegsegekhez mint ALS,

Alzheimer, Parkinson. [link]

[link] Az a TIPPem, hogy ne fogyasszatok

kekalgat tartalmazo preparatumokat amig tobbet nem tudunk errol a kerdesrol.

Ne tevesszen meg senkit hogy akik aruljak ezeket azok az egekig dicserik

mint pl itt ahol madareledelkent magasztaljak

[link] nem minden igaz

ami az Interneten van :-)) utana kell jarni.


A korabbi alom, hogy algakat fogunk enni is kipukkadt. Ami szamarsagokat a

reklamok irnak az algak RNA/DNA egyensulyozo kepessegerol abbol annyi az

igaz, hogy az algak plazmajukhoz kepest aranytalanul nagy DNA (DNS)

mennyiseget tartalmaznak amit a szervezet nehezen tud kezelni, aki sok algat

eszik annal egy so:mo:rhoz hasonlo csunya betegseg alakul ki. Most nem

talalok erre linket a neten mert a Sun Power Chhlorella reklamhalandzsa

elfedi a problemat. "


Ezt egy algák kutatásával foglalkozó biológus írta...

2020. máj. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Sunshinedoll ***** válasza:
88%

A cianobaktérium nem a Spirulina neve, hanem a Spirulina egy, a cianobaktériumok törzsébe tartozó mikroalga és a neve egyébként Arthrospira sp. A Spirulina - bár tartalmaz karotinoidokat - soha az életben nem volt kifejezetten rózsaszín, a kék vagy a zöld szín jellemző rá a magas klorofill és a fikocianin tartalma miatt.

A flamingók ugyan valóban fogyasztanak kék-zöld algákat (vagyis cianobaktériumokat), de a rózsaszín hatást nem egyetlen egy alga (vagyis nem kizárólag a Spirulina) váltja ki, hanem az algákban, illetve a flamingók egyéb táplálékában lévő karotinoidok együttesen. A Spirulinánál egyébként jóval nagyobb karotinoid-tartalmú algafajok is vannak, amik viszont valóban rózsaszínre festik a tavakat. Kifejezetten a magas karotinoid tartalmáról ismert és a magas sótartalmú tavakat rózsaszínre színező legismertebb algafaj az a Dunaliella (általában salina), ami zöldalga, vagyis eukarióta, vagyis nem cianobaktérium. De pl, a cianobaktériumok törzsébe tartozó Haematococcus pluvialis szintén ismert a karotinoid, kifejezetten a astaxantin tartalma miatt.


Az Arthorspira, tekintettel arra, hogy egy prokariótáról van szó, nem rendelkezik olyan brutál nagy DNS-sel, a genommérete sehol nincs a magasabbrendű növények óriási genomjához képest, amiket nap-mint nap gondtalanul fogyasztunk, egyébként.

Különböző civilizációk évszázadok óta fogyasztanak algákat, köztük Spirulinát is különösebb probléma nélkül.


Feltétlenül szükséges egy egészséges étrendet folytató magyarországi embernek algát ennie? Nem. Helyettesíteni fogja a Spirulina por az egészséges étrendet és életmódot? Nem.

Lehet más élelmiszerforrásból a Spirulina által nyújtott tápanyagokat a szervezetbe venni? Igen.

Hasznos lehet Spirulina azoknak, akik alternatív fehérjeforrást keresnek vagy több antioxidánst szeretnének fogyasztani egyszerűen? Igen, igen.

A Spirulina az egyik legcsontigrágottabb algafaj, már ami a fogyaszthatóságot illeti, a megbízható forrásból származó, gondosan learatott és kiszárított Spirulinával az égvilágon semmi gond nincs azon kívül, hogy nem túl jó az illata és nem túl ízletes.


Ahhoz képest, hogy a fenti bejegyzést elvileg biológus írta, nem igazán ez érződik az írásból. Sem a megfogalmazásból sem pedig a szakmai tartalomból. Magát a bejegyzést eredeti verzióban sem találni sehol. El nem bírom képzelni, hogy egy, a munkájára igényes és valóban "kutató biológus" ilyen pongyolán és tévesen fogalmazzon.

Egy kutatót nem hallottam még úgy érvelni, hogy "most nem találok erre linket a neten", pedig napi kapcsolatban vagyok számos akadémikussal. Egy kutató, a saját kutatási területén zsebből és reflexből rántja elő a referenciákat, sőt jó eséllyel személyesen ismeri is azt, akitől idéz, tekintve, hogy azonos területen dolgoznak.

Egy valami viszont tényleg biztos: nem minden igaz, ami az interneten van.


De, hogy a kérdésre is válaszoljak: Igen, én fogyasztok Spirulina port, én kifejezetten arra vettem, hogy a fehérjebevitelemen segítsen, ugyanis nem fogyasztok húst, viszont edzeni szoktam, és ha úgy érzem, kicsit alul maradtam a fehérjebevitelemmel, akkor alkalmanként teszek magas fehérjetartalmú algaport a reggelimbe.

Nem a Spirulina vagy Chlorella fogyasztásától kell a megváltást várni, egyébként. Egy étrendkiegészítő nem helyettesíti az egészséges életmódot, vagy a szükséges gyógyszereket.

2020. máj. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

3. ez a doktor kifejezetten azt ajánlja hogy ne fogyasszunk Spirulinát, sajna kevés az angolom hozzá, de a b12-vel kapcsolatban van valami gebasz

:(


https://www.youtube.com/watch?v=X2XhFu5fJ7A

2021. okt. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
A youtube-n a a videóban a beállitásoknál, lehet automatikus feliratot választani! Ebben a videóban valóban azt mondja a doki, hogy nem ajánlatos spirulinát szedni, elmagyarázza hogyan kapcsolodik a sejthez, ami káros!
2022. jan. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!