Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Az idősek egy része miért...

Az idősek egy része miért "felejt" el főzni?

Figyelt kérdés

Anyám eszméletlenül jól főzött, aki élt és mozgott, dicsérte.

Lakodalmakba hívták főzni, megyei versenyeket nyert, legyen az káposztás étel, halászlé vagy rétes, vagy bármi. Amin indult, azt megnyerte.

Mostanra(70 éves) meg mindene sótlan, fűszertelen, olyan "egyenkaja".

De nem csak nála tapasztalom, általában az időseknél ha eszem, nem olyan mint régen. És nem, nem az anyagiak végett, mielőtt erre gondolnátok!


2020. jún. 6. 22:32
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
97%
Megváltozik az ízérzékelés. Ők nem érzik, hogy rosszabb lenne.
2020. jún. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Gondoltam erre, de anyám korából kitalálható, hogy én sem vagyok egy mai darab, főzök is napi szinten.

De 20-30 év rutinja adja, hogy automatikusan ízesítek, kezemben a mozdulat, hogy miből mennyi kell. Menet közben ritkán kóstolgatok, az eredmény mégis jó.

2020. jún. 6. 22:47
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én is észrevettem a nagyimon, ez nem jó jel :(
2020. jún. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
81%
Én anyukám 79 éves és nem vettem észre ezt. Nagyon ízletesen főz 'sajnos', (mi meg gömbölyodunk tőle). 😂
2020. jún. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
19%
Idoseknek mar sporolos a haztartasuk. Gondolom aktiv korukban meg belefertek a jo alapanyagok es az extrak ... oregkent be kell osztani a kispenzt, mar jo a kevesbe minosegi is es az extrak is elmaradnak.
2020. jún. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
82%

Ha te is olyan idős leszel, mint most édesanyád, neked is romlani fog a főztöd.

Vannak kivételek, de nagy általánosságban ez ilyen. Egyrészt ízérzékelés, másrészt a korral járó zavar, pl. elfelejti megsózni, és azt hiszi, megtette, hiszen az a rutin (vagy épp duplán sóz).

2020. jún. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
28%
Mert lóf@szra nem elég a nyugdíj, azért.
2020. jún. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 lencsefőzelék ***** válasza:
24%
Az anyagiak végett? Nem inkább az anyagiak miatt? Mármint nem az anyagiak miatt. [link]
2020. jún. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
83%
Sajnos a korral csökken az ízérzet és agyilag sincsenek már toppon.
2020. jún. 7. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
81%
2 oka van: Az ízlelő bimbók fokozatosan elhalnak, így nem érzi már olyan intenzíven az ízeket. Illetve bizony feledékeny lesz az ember ebben a korban. Hiaba ízesítesz te most rutinból, pár év mulva bizony elfelejted azt is.
2020. jún. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!