Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A tenger gyümölcsei azok...

Kornikus00 kérdése:

A tenger gyümölcsei azok húsok, vagy tengeri gyümölcsök?

Figyelt kérdés
Nem értem elmagyaráznátok?
2020. jún. 8. 01:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Halak, rákok, puhatestűek.

Kvázi tengeri élőlények, nem "gyümölcsök". :)

Elvileg a fogalom alá tartoznak tengeri növények is, de egy tenger gyümölcsei tálon abból nemigen fogsz találni.

2020. jún. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, de az zavart be engem, hogy néztem egy japán műsort, és volt benne egy budhista vega, és ő húst nem evett csak a tenger gyümölcseiből. Vagy nekik tengeri állatok nem számítanak húsnak?
2020. jún. 8. 02:31
 3/4 anonim ***** válasza:
85%
Egy csomó vegetáriánus van, akiknek a tengeri élőlények és a halak nem számítanak húsnak, azokat simán megeszik. Meg mondjuk másoknál is, pl. böjt alatt nem szabad húst enni, de halat esznek helyette, vagy ha egészségügyi okokból nem ehet valaki sok húst, halat ehet. A hal étkezés szempontjából sosem számított igazán húsnak.
2020. jún. 8. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
92%

Kedves 3-mas: A hal azért nem számít húsnak, mert annak idején a szerzetesek és a papok kitalálták, hogy a böjti időszakban így nem kell lemondaniuk a húsevésről. Amúgy egy időben a nyulat is halnak minősítették, pont ezért. A vallás mindent képes felülírni.


Egyébként igen, a tengeri élőlények nem számítanak húsnak. Bár igazából azok, de mégsem.

2020. jún. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!