Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A műanyag tálak tényleg...

A műanyag tálak tényleg károsak a szervezetre?

Figyelt kérdés
Állítólag nem szabad bennük ételt mikrozni, de most olvastam, hogy evés közben mikroszkopikus műanyag darabok hullhatnak az ételbe ahogyan az evőeszköz megkarcolja a felszínét, szóval akkor már enni sem javasolt belőlük?

2020. aug. 19. 22:09
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Mikrozni nem szoktam oket, minden mas baromsag. Talan ha csecsemokorodtol kezdve minden egyes nap minden egyes etkezesnel muanyag edenyeket ennel, ugy, hogy kapargatod a villaval minden alkalommal a talat, akkor esetleg talan neni korodra lenne bajod tole, de meg akkor sem biztos.

De feltetelezem az esetek nagy reszeben tanyerbol eszel, attol a par milinanoicipici darab muanyagdarabkatol meg semmi bajod nem lesz. Ezek a tesztek altalaban azt mutatjak ki, hogy BIZONYOS MENNYISEGBEN gondot okozna, de annyit sosem fogsz bevinni beloluk.

2020. aug. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
az ég világon semmi bajod nem lesz tőle. Ha rendes boltban veszed akkor ezek bevizsgált biztonságos anyagból készültek.
2020. aug. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ehhez képest: [link]
2020. aug. 19. 23:15
 4/9 A kérdező kommentje:

"Ha rendes boltban veszed akkor ezek bevizsgált biztonságos anyagból készültek."

A műanyag tányérjaim tele vannak mély karcokkal, néhol még szőrösödik is, ha érted mire gondolok.

2020. aug. 19. 23:22
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Es elolvastad ezt a cikket? Konkretan azt irja, hogy fogalmuk sincs a kutatoknak, milyen hatasa van a szervezetre. Tehat meg akar az is kiderulhet, hogy semmilyen. Muanyag edenyek pedig azert mar boven voltak a nagyszuleink koraban is, persze az idosek nem is tul egeszsegesek, de ennek nem a muanyagok az oka, hanem osszessegeben eleg sok minden.
2020. aug. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Bhaurora1 válasza:

1 biztos!

SOHA NE MIKROZZ V FORRÓ ÉTELT VAGY AMI OLDHATJA OLYANT NE TEGYÉL BELE... Én ha Lehet mindig kerülöm.. Üveget, kerámiát stb... használok 90%-ban.

2020. aug. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#5: Ha felgyülemlik a szervben a műanyag, akkor biztosan lesz mellékhatása, hiszen nem bomlik el, így előbb-utóbb dugó módjára fog viselkedni. De nem is ez a lényeg, mert a kérdésem nem erről szólt.


#6: Én is üveget használok mikrózásra, de hideg ételeket, gyümölcsöket műanyag tányérból szoktam enni.

2020. aug. 20. 15:21
 8/9 Akitelin válasza:
Szerintem nem.
2020. aug. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%

"Ha felgyülemlik a szervben a műanyag"

De nem biztos, hogy felgyülemlik. Lehet, hogy egyszerűen kikakiljuk.


"hideg ételeket, gyümölcsöket műanyag tányérból szoktam enni"

Hát mindenesetre szokjál át az üveg, porcelán, stb. edényekre, akármit eszel-iszol, az ártani nem fog.

2020. aug. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!