Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan egyek rendesen kevés...

Hogyan egyek rendesen kevés pénzzel?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Jelenleg sajnos a családnak alig van pénzze. Nekem egyáltalán már ami a kártyámon is maradt az a 20 ezer forint az tartalék, hogy ne menjen le mínuszba. Mióta munkanélküli vagyok, itthon sem a legjobb a helyzetem. Gyakorlatilag alig tudok enni valamit, mert alig van itthon kaja. Volt, hogy egy nap egyszer ettem egy nagyobb fogást de abból is pár falatot, mert nem voltam éhes. Észrevettem,hogy eléggé elvékonyodtam. Látszani kezdenek a bordáim, körbe érem a csuklómat. Hónapok óta nem tudok rendesen enni. Munkát nehezen találok. Anyámék valahogy esegetnek olyan kajákat amiket én nem tudok megennni. Most is éhezek, de csinálni tudtam magamnak egy ilyen smack levest, de ez alig ha hízlal. Nem szeretnék elsoványodni. Súlyomat nem néztem eddig, de lehet már nem a szokásos 50 kg. Maradék zsebpénzem is csak olyan 2000 ft lehet, amit próbálok megtartani, míg találok munkát. Nap közben néha csinálok turmixot cgyümiből de mellé rendes kaját alig tudok enni. Manapság már hiába érzem, hogy éhes vagyok alig tudok pár falatot enni. Azt is csak azért, hogy ne ájuljak el. 23 éves lányy vagyok. Mit tanácsoltok?



2020. aug. 24. 00:26
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
41%

Ne szórakozz az egészségeddel! Ha van otthon gyümölcs és tej, akkor kizárt, hogy olyan szegények legyetek, hogy ne tudj enni (ilyesmi lenne az utolsó, amit vennétek).

Te szándékosan éhezteted magad, aminek semmi értelme, kérj segítséget a szüleidtől, mond el nekik, hogy hogy érzed magad, ha ez nem elég, akkor menj el pszichológushoz.

2020. aug. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Sajnos tényleg alig van otthon valami. Üres ahűtő szó szerint, max ilyen smack instant levesek vannak othon. gyümölcs is alig. nagyim is már néha tud főzni mert fáradt.
2020. aug. 24. 00:44
 3/30 anonim válasza:
74%

Ha esetleg a mézes vagy nutellás kenyeret szereted, pici kockákra felvághatod, és ha úgy eszed, talán könnyebben megy. Vagy bármi amit szeretsz, ha kisebb adagokban tálalod, segíthet.

Lehet, hogy eleinte a pépesebb dolgok könnyebben mennek. Tejbegríz, joghurt műzlivel, kakaó kiflivel.

Ne várd meg, míg éhes leszel.


Az anyagiak miatti túlzott stressz is okozhatja, hogy nehezebben megy az evés. Gondold át esetleg ezt is, hogy hogyan tudnál javítani ezen a helyzeten, hogy nagyobb biztonságban érezhesd magad.

2020. aug. 24. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Köszii.Jó ötlet am mézes kenyér, nutella arról álmodok még :).

Sajnos hiába van előttem rendes kaja néha PÁR FALAR után már nem vagykok éhe sés nem tudok többet enni..iloyen még nem volt. :(

2020. aug. 24. 00:48
 5/30 anonim válasza:
25%

Szojakockak először meg kell főzni őket sos vizben, ajd ha megfőttek egy kis fűszeren megsütni nagyon olcsó es finom húspótló alternatíva

Vagy esetleg keverj össze 2:1 arányban lisztet és vizet ebből egy tesztát fogsz kspni gyúrd addig amíg jó nem lesz sodortd ki ilyen kör szerűségekre és az egyik felére tegyél cukrot, nyomkod ösdze es süsd meg serpenyőbe, tölteléknek bármit használhstsz ami otthon van

Burgonyát jó lenne ha tdnál beszerezni mivel az is teli van kemenyitovel es cukorral

2020. aug. 24. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
1-esnek még üzenem. Hidd el nem szórakozok vele. Ténysleg alig van itthon kaja.Nems szándékosan nem eszek, hanem nem tudok mit, nem ismersz igy nem tudod mik vannak nalunk, de ne itelj elsőre.
2020. aug. 24. 01:06
 7/30 anonim ***** válasza:
92%
az önkormányzat szociális osztályánál kérjél segítséget. mondd el, hogy éhezel.
2020. aug. 24. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
85%

0:48-kor azt írtad, hogy van előtted rendes kaja.

Akkor most mi is a probléma?

2020. aug. 24. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
nagyon ritkan, egy nap egyszer tudok rendesen eni de valamiért nem tudoikpar falatnal tobbet ahogy irtam..hiába vagyok ehes.
2020. aug. 24. 01:23
 10/30 anonim ***** válasza:
85%
Akkor a maradékot elteszed és később megeszed.
2020. aug. 24. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!