Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit vigyek enni az iskolába?

Mit vigyek enni az iskolába?

Figyelt kérdés
Szeretnék egészségesen és normális ételeket enni a suliban. Reggeltől estig ott leszek, és olyan ételekre gondoltam amit két napig is tusok vinni, lenyeg hogy egeszseges legyen, finom, laktato, valtozatos. Ti miket vittetek ? Reggeli tizorai ebed es uzsonna kellene.

2020. szept. 3. 23:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Könnyedén ehető nasik:


Nyers spenót + főtt tojás


Hummusz + sárgaépa rúd + szárzeller + uborka rúd


Túró + gyümölcs szeletelve


Diákcsemege (csonthéjasok és aszalt cuccok)


Sós keksz + sajt + szőlő


Juhtúró + dió + főtt cékla


Kefír + korpa + grill csirkemell



Turmixok:


Fagyasztott eper + banán + tej

Fél avokádó + fagyasztott eper + almalé + spenót + pár mentalevél

Ananász konzerv + kókusz tej + banán

Mogyoróvaj + tej + banán



Szendvicsek:


Tonhalsalátás paradicsommal

Csirkemell, jégsaláta, pesztó

Zakuszkás-pulykamell sonkás

Omlettes, retekcsírával

Tojássalátás spenótos

Kapros juhtúrós


Ha kenyérrel nem vagy jóban, készíthetsz wrapet is, tortilla lapból.


Zab:

Zabkása magvakkal, friss gyümölccsel

Műzli natúr joghurttal, gyümölcsökkel

Házi műzliszelet (készíts egy tepsinyit a hétvégén, eláll)

2020. szept. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Csinálsz tejberizst, kicsit hígabbra és szétosztod dobozokba, jó az másnap is. Lehet simán enni, kakaóval, fahéjjal , valamilyen szörpöt is tehetsz rá. Bármikor lecsúszik, legalább is nálam. :)
2020. szept. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Bocs, én szimplán azon akadtam fenn, hogy reggeltől estig suliban leszel. Komolyan itt tart ez a szánalmasan szar oktatási rendszer, hogy a gyerekeknek már nincs magánéletük? Eskü jobban járna, ha dolgozna...
2020. szept. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt vinném:

- délelőttre 2 főtt tojás, vagy ezekből tojáskrém, hozzá paprikaszeletek, plusz gyümölcsök (alma, körte, szilva, banán)

- ebédre fasírt/sült hús/rántott hús, hozzá párolt zöldségek, pl. zöldborsó, sárgarépa, zöldbab

- délutánra 1 doboz kefír, olajos magok pl. kesudió, mandula.

Vihetsz még zabkását, natúr müzlit beáztatva tejbe vagy joghurtba, sós vagy gyümölcsös túrókrémet, sajtot is.

2020. szept. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon hasznos válaszokat kaptam. Még ha valakinek vannak ötletei kérem ossza meg velem! 😊


Hát sajnos igen, de nem mindennap végig órám van, hanem rengeteg a “lyukas” óra a napközben, 1-2-3 is akár. És a legrosszabb hogy az egész napom azzal megy el hogy ott ülök majd az iskolában és várom hogy teljenek az órák és mehessek a következő órámra és haza. Arra nincs idő, hogy hazamenjek, a környéken pedig nincs semmi ahol eltölthetném az időt. Így arra gondoltam majd eszek, és tanulok, házit csinálok vagy átnézem az előadáson tanultakat hogy addigis hasznosan teljen az idő.

2020. szept. 4. 10:48
 6/11 anonim válasza:
100%

Én reggelire ezt szoktam:

50g zabpehely

15g chia mag

1,5 dl tej

Este berakom egy befőttes üvegbe, hűtőbe és reggelre a zabpehely és a chia mag megpuhul és zab, chia kása lesz(ezt hívják egyéjszakás zabkásának)


Tízóraira/uzsira vihetsz fehérje- vagy müzliszeletet


Ebédre például otthon összevágsz paradicsomot vagy más zöldséget és vihetsz tonhalkonzervet hozzá vagy sütsz előző nap húst, az hidegen is jó tud lenni

2020. szept. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, akkor ez nem iskola, hanem egyetem... Akkor nincs lehetőség arra se, hogy hűtve tárolj ezt-azt, ugye? Akkor elég sok minden kiesik az eddigi javaslatokbol, pedig tényleg jókat írtak.
2020. szept. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Csirke mell grillen rizzsel és párolt zöldségekkel, bécsi szelet krumpli pirével uborkával vagy cherry paradicsommal, rakott karfiol vagy zöldbab, sült fehér karaj jó sok párolt zöldséggel vagy grillezett zöldségekkel, fasírt golyók lerben sütve ugyancsak krumpli pirével és paradicsom szósszal,spenótos rikottás csirkemell gombás kölessel, csirkemell csíkok baconbe tekerve párolt brokkolival, lerben sült vagy grillezett lazac brokkoli pirével és házi krumpli chips-el, muffin formában sült tojás minden féle zöldséggel, mini cukkini pizzák, tortilla lapba feltekerni sonkát és sajtot feltekerni és picit megpirítani egy kis salátával, egyben sült fasírt valami finom körettel. Remélem ezek közül tudsz választani :)
2020. szept. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ezeket nem tudja se megmelegiteni, se addig hosszú órákon át hűtve tárolni.
2020. szept. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Azt a fontos infót amúgy kihagytam, hogy húst sem eszek.
2020. szept. 7. 20:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!