Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Van esetleg gévagombához...

Van esetleg gévagombához hasonló gomba, ami nem ehető?

Figyelt kérdés
Eddig a fáról szedtem, bevizsgáltattam és ehető volt. Ma a kertben a fűben találtam, s mivel a géva fán növő tapló, nem tudom ehető- e. Egyébként teljesen olyan, mint a géva.
2020. szept. 24. 17:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kép nélkül nem lehet még csak tippelni sem.

De a gévagomba fán élö gombafaj, ezért garantáltan nem azt találtál a füben, hacsak nem dobta oda valaki.

2020. szept. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A Géva gomba csakis fán nő. Fűben nem találhatsz. Szerencsére elég jól felismerhető gomba. Más gombafajjal nem téveszthető össze.


[link]

2020. szept. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom, hogyan kell képet feltenni, de teljesen olyan, mint a géva. Tányér nagyságú, fodros, sárga( belül fehér) és illatos. A töve fás, fűrészkéssel tudtam levágni. Lehet, hogy bevizsgáltatom , bár a férjem.szerint felesleges.
2020. szept. 25. 07:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!