Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A csípős ketchup és a normál...

A csípős ketchup és a normál ketchupba kevert erőspista nem ugyanaz?

Figyelt kérdés

😀 férjem tegnap kotyvasztotta ezt sült virsli mellé, mire megkérdeztem h miért nem az (itthon lévő) csípős ketchupot használja. Az volt a válasza h az nem ugyanaz. Valóban...?

(Én nem szeretem a csípőset, úgyh nem vagyok mérvadó a témában.)


2020. szept. 30. 14:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem ugyan az.

Ahogy a magyar erős hegyespaprika, a jalapeno es a chili se, ugyanaz.

2020. szept. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A csípös ketchupban chilipor van általában, ami nem azonos a cseresznyepaprikával ízben sem.

Az eröspista meg : nyers erős fűszerpaprika darálmány (87%), Étkezési só, Sűrítőanyag (xantángumi), Étkezési sav (citromsav), Tartósítószer (kálium-szorbát) - azaz egy csomó adalék, vegyszer is van benne (aminek nagy része inkább árt), de az ízét módosítja.

2020. szept. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És csípős és csípős közt van különbség? Azt hittem h az mind ugyanolyan csak az erejében különböznek, de nem ízre.
2020. szept. 30. 15:02
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
De még mennyire! Szinte mindenhez eszem csípős kethupot, de amióta a Chumak csípős ketchupját nem árulják iszonyú bajban vagyok, hogy mit vegyek, egyik sem ízlik. Még a Globus extra erős elmegy, de a többi! Olyan is volt már, amit felbontás után azonnal kidobtam.
2020. szept. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen nagy különbségek vannak a különbözö csípös paprikák/chilik közt ízben is, nemcsak erösségben!
2020. szept. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
4-es: esetleg próbáld ki, hogy ami neked ízlik erös paprika/chili, abból keversz valamennyit normál ketchupba, amíg megtalálod azt, ami neked megfelelö.
2020. szept. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%
Mi gyroshoz mindig azt csináljuk ahogy írtad. A sima ketchupba teszünk erős pistát mert van aki nem szereti a csípőset az akkor eszi sima ketchuppal
2020. okt. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!