Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért kell a babavizet felbont...

Miért kell a babavizet felbontás után a hűtőben tárolni?

Figyelt kérdés

2020. okt. 6. 00:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hogy ne romoljon meg.
2020. okt. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Egy víz hogy tud megromlani?


Olyat már tapasztsltam, hogy beleittam egy üveg vízbe, kocsiba hagytam és felforrt így megromlott.


De a babavízbe nem iszik bele senki, továbbá nincs nagy melegbe, kb.22 fokon.

2020. okt. 6. 08:22
 3/5 anonim ***** válasza:
49%
Önmagában a babavíz mint termék egy érthetetlen dolog. Marketing az egész, azért kell ide-oda rakosgatni meg 24h után forralni.
2020. okt. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem úgy kell elképzelni a megromlást, hogy penészfoltok fognak úszni a tetején, de a babavizek nagyon higiénikus körülmények közt, magas hőmérsékleten történő forralással készülnek, vagyis teljesen biztos, hogy semmi más nem lesz a vízben, ami mondjuk egy felnőtt emberben nem okozhat kárt, de egy gyerekre más hatással lehet.

Onnantól, hogy felbontod, mivel maga a környezet tele van különböző spórákkal, porral, így a vízbe kerülhet, a hűtőben viszont ezek az ártalmatlan baktériumok nem élnek meg.

És azért szokták mondani, hogy a vizet érdemes felforralni, mielőtt gyereknek adod, mert a forralás hőjét nem élik túl a baktériumok, így színtiszta vizet fog inni.

2021. febr. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm 4-es! :)
2021. febr. 2. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!