Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Odafigyeltek a szelektív...

Odafigyeltek a szelektív hulladékgyűjtésre élelmiszerekkel kapcsolatban ? Ha igen, mióta? Vajon 10-ből hányan figyelnek erre oda ?

Figyelt kérdés
2020. okt. 6. 07:16
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
91%

Papír, ami általában csomagok kartonja, külön gyűjtöm.

Ugyanígy a műanyag vizes vagy üdítős palackokat.

Ami túl koszos, nehéz elmosni, azt nem szoktam. És koszosan meg semmi értelme bele tenni. Sokan a zsíros, ételmaradékos papírokat is beledobják, pedig nem lehet.

Szóval én úgy vagyok, hogy inkább kevesebbet gyűjtök így, de az biztosan odavaló.

Most vettem észre az öblítőn, mosószeres flakonon is a feliratot, hogy a külső borítást lehúzva, maga a flakon is beledobható. Így ezt is fogom majd gyűjteni.

Elemet elemgyűjtőbe viszem. Égőket leadom a boltba, ahol veszem az új égőket.

Kb. ennyire figyelek oda.

Munkahelyen is szelektíven gyűjtünk papírt, műanyagot. Más nem is nagyon van.

2020. okt. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Angliában élek, a tapasztalat vegyes.


Egyrészt elterjedt a dolog, és mindenhol ott vannak a szelektív kukák.


Másrészt nem mindent visznek el. Az ipari szinten, pl kis éttermek, kávézók által termelt hulladékot nem teljesen lehet szelektálni. Üveget külön, de a többi egybe megy.

Irodákban, nagyobb helyeken esetlen gyűjtik külön a papírt, gyárakban változó.


Háztartásban van szelektív, de sokkal kevesebb helyet adnak mint amennyi szemetet egy háztartás kitermel.

Egyszerűen ha mindent szelektálsz, pillanatok alatt megtelik, és ha kicsit is túl van tömve, nem viszik el.


Három kategória van, papír és karton (kék), műanyag, fém, és üveg vegyesen (barna, zöld vagy piros várostól függően), kis tízliteres komposzt (szürke) és erre jön rá a fekete kuka ami az egyéb szemét, pl olajjal átitatott papír, fürdőszobai hulladék, felete readymeal csomagolás amit a szortírozó optika nem vesz be.


Na most abba a tíz literes kukába beletenni az összes kajamaradékot, zaccot, teafiltert, kerti hulladékot (mondjuk a kert kicsi), tojás héjjat 4-7 fős felnőtt háztartás mellett nem reális, szerintem lehetne legalább 50 liter is.

Ezt csak a zöld, lebomós műanyagban viszik el, ami azért nem 100as. Ha túl nedves a cucc, és a konyhai hulladék általában az, akkor péntek és péntek között szétjönnek, lebomlanak ezek.

Ha rákötöm a bele való zacskót, a kukás hagy itt újat (de lehet kapni is)


A kuka a council tulajdona, így nem nagyon lopják őket.


Egyetemista és rough környéken sokszor van, hogy "elfelejtik", egyszerűen nem viszik el a kukát, mert úgyis rámondják, hogy a diák rosszul rakta ki...még akkor is, ha nem.

Többen telefonáltak, írtak nekik az utcánkból ez ügyben, de telibe szårják...


Előfordult, hogy bevásáló szatyorban kellet elvinni egy közkukáig a szemetet, mert csak X mennyiséget vittek el, de több halmozódott fel.


A másik véglet meg az, amikor puccos, kertvárosi környéken a council kitalálta, hogy a fekete-kék-zöld kukák rontják az összképet, szóval tegyük inkább zsákba. Reggelre a rókák és sirályok persze szétkapták az egészet...


Szóval nem tökéletes de jobb mint a semmi.

2020. okt. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Én társasházban lakok, nálunk csak élelmiszer/kommunális hulladék van, meg egy másik kuka az üvegnek, papírnak, műanyagnak, fémnek.

Ezekre nem olyan nagy cucc odafigyelni, a műanyag/fém tégelyeket, tárolókat, flakonokat mindig elmosom, hogy legyen is értelme, mert az utóválogatásnál pl. a retkes tejfölös kupa megy a kommunálisba.

Egyébként meg ok, hogy újraválogatják, de azt is emberek csinálják, én jártam szeméttelepen, láttam, hogy hogy csinálják és hogy milyen sok ember mennyire telibe-szrja a minimális szelektív gyűjtést is, szerintem ha nem muszáj ne nehezítsük meg másnak a munkáját, főleg, hogy nem olyan nagy erőfeszítés, eleinte igényel minimális odafigyelést, utána meg megszokásból menni fog.

A munkahelyen is ezt a rendszert vezettük be, ott még a környéken sincs szelektív gyűjtő, szóval ugyanígy egybe gyűjtük a papírt (iratmegsemmisítőből pl.), műanyagot, üveget, fémet (elmosva, tisztán) és felváltva hozzuk el a kollégákkal (azok, akik kocsival járnak) és dobjuk ki a lakóhelyünkön vagy útközben valahol.

2020. okt. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azt is szabályozni kéne, hogy min mennyi és milyen csomagolás lehet.


Egy csomó minden mehetne sokkal egyszerűbb kiszerelésbe, és úgy általában kevesebb műanyagba és több újrahasznált papírba, fémbe vagy komposztálható műanyagba.

2020. okt. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
24, lesz szabályozva, jövőre már EU-s előírás lesz a lebomló egyszer használatos műanyag csomagolás. De a hosszútávú változáshoz az is kell, hogy mindenki szelektíven gyűjtsön. Ha 10-ből 1 ember teszi csak meg, még 2050-ben is itt fogunk tartani.
2020. okt. 6. 16:37
 26/28 anonim ***** válasza:
Falu, ami olyan megy állatoknak, komposztnak stb, kukába csak minden más megy.
2020. okt. 7. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

26, igen, anyáméknál is. Meg nagyrészt a papír is azért van gyűjtve, mert kell, megy a tűzre alágyújtani, kemence fűti a házat.


A komposzt egy részét, pl zöldség és gyümölcs hámozék, kigyomlált tyúkhúr, pitypang megeszik a kacsák, tyúkok, nyulak.


Az ételmaradékot meg a kutyák, a macska, vagy a disznók attól is függően éppen mi az.


Vidéken max a műanyagot, üveget meg a fémet kell gyűjteni, de azt következetesen. Sok ismerős kertjét kellett átboronálni és szitálni amikor megvették a házat, mert az előző gazda csak elásta a törött üveget, konzerv dobozt.

2020. okt. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

a korábbi kételkedő kommentelőnek találtam egy érdekes videót, remélem, ez meghozza a kedvét, hogy igenis törekedjen a szelektív gyűjtésre. Akkor lesz igazi változás, ha 10-ből 9 ember ezt teszi majd. Csak pár perc heti szinten.


https://www.youtube.com/watch?v=hwuBYzXW0nc

2020. okt. 7. 17:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!