Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit eszel gyakrabban, kész...

Travis83 kérdése:

Mit eszel gyakrabban, kész kaját (mikrózott fagyasztott, meki, étterem, stb), vagy az otthon frissen készíttetett?

Figyelt kérdés
Tény, hogy sokan utálnak sütni-főzni, másoknak pedig egyszerűen nincs idejük rá, ezért nagyon gyakori a "rendeljünk egy pizzát" életmód, meg amikor a hűtő is teli van fagyasztott kész ételekkel. Az érdekelne mi megy most többségben, a kész kaják vagy az otthon elkészítettek?

2020. okt. 9. 17:15
A kérdező szavazást indított:
Házi kaja
Kész kaja
Fele-fele arány
55 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%

Kétharmad-egyharmad? :)

Szeretek főzni, de csak ha időm és kedvem van. Több a készkaja.

2020. okt. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
#1: Ha több a kész kaja, szavazz arra! No igen, idő és kedv, ezt mondom én is,ez a kulcsszó!
2020. okt. 9. 17:26
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Készételt vagy fagyasztott ételt szinte soha, heti 5-6x friss, főtt kaját (na jó, néha hideget is, ha épp semmi főtt kajához nincs kedvem), heti 1-2x rendelek étteremből vagy hozok haza elviteles helyről - pizzát vagy ázsiait általában, az enyém nem olyan finom, mint amit ott tudok venni.
2020. okt. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
Ha dolgozom aznap általában fagyasztott félkész ételeket csinálok otthon, amiket csak sütőben vagy serpenyőben kell felmelegíteni vagy készre sütni és nem kell bajlóni velük, ezen kívül a munkahelyi étkezdében kajálok. Azért szoktam fagyasztottat venni, mert ezekben kevesebb a tartósító szer, a tartósítási eljárás maga a fagyasztás. Munka mellett nincs időm arra, hogy minden nap friss alapanyagokból készítsek ételt. Friss alapanyagokból csak akkor szoktam, ha szabadnapos vagyok és sok az időm.
2020. okt. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
És lám, fölényben a házi kaja! De jó ezt látni! :)
2020. okt. 9. 18:38
 6/16 anonim ***** válasza:
91%

Mi mindig főzünk. Ha marad, lefagyasztjuk, jól jön máskor. Ha épp nem érünk rá főzni, anyám meghív minket. (Van az is hogy mi főzünk nekik)

Készkaja elég ritka nálunk.

Teszem hozzá, nincs még gyerekünk,lehet hogy ha lesz, ez valamelyest változni fog.

2020. okt. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%
Csak itthon főzött friss kaját eszek. Ezt sem szoktam lefagyasztani meg ilyenek, mindig annyit főzök ami aznap elfogy.
2020. okt. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
#7: Ez jó módszer, de vannak olyan ételek, amelyek másnapra még jobbak, plusz így mindennap főznöd kell. Az sem lehet egyszerű.
2020. okt. 9. 19:13
 9/16 anonim ***** válasza:
28%

8

Nem mondanám. Az ételek frissen a legjobbak, ha rohasztod egy napig az erjed. Az nem éppen jó dolog. Nem olyan nagy dolog mindennap főzni. Persze lehetne heverészni is, de hát ez már csak ilyen.

2020. okt. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig két napra főzök.
2020. okt. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!