Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Melyik töltött káposztát...

Melyik töltött káposztát kedveled jobban? Szavazással!

Figyelt kérdés

2020. okt. 22. 07:38
A kérdező szavazást indított:
Amelyik savanyú káposztából készül.
Amelyik friss káposztából készül.
Amelyik vegyes (savanyú és friss) káposztából készül.
Minhármat egyformán.
89 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
22%
Töltött káposztát NEM készítünk semmi másból, mint savanyú káposztából.
2020. okt. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
65%
#1 Azt nem te mondod meg.
2020. okt. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 qkker1 ***** válasza:
83%

"Töltött káposztát NEM készítünk semmi másból, mint savanyú káposztából."


Ezt Szabolcsban ne nagyon hangoztasd, mert belőled lesz a darálthús a káposztába!

2020. okt. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Beismerem, hogy én a töltött káposztába csak vágott savanyú káposztát használok, leveleket nem, mert nálunk senki nem eszi meg, csak kiszedi a gombócot a lapuból. Gyakorlatilag savanyú káposzta hósgombóccal, amit töltött káposztaként tálalok.
2020. okt. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Néha lehet kapni a piacokon a laza szerkezetű, vékony levelű, gyenge erű LAPOS káposztát. Ezt arról is felismerni, hogy nem kőkemény, hanem benyomható.

Na, amikor ilyet találok veszek 3-4 fejet és leveleire szedve lefagyasztom.

Én csak ebből készítem a töltött káposztát, mert olyan könnyen hajtogatható, mintha egy papírzsepibe tenném a tölteléket. Utána a töltelékeket már szálas savanyú káposztával főzöm össze, a kutya meg nem mondja, hogy édes káposzta a levél és nem egy vastag páncélban vannak a töltelékek.

2020. okt. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
99%

Amerre én lakom, arrafelé savanyúból készítik. Sose szerettem.

Egyszer egy rendezvényen jártam Szabolcsban, ott ettem helyi töltött káposztát. Na, azt imádom! Nem savanyúból van, kisebbek is a gombócok, mint mifelénk, és van paradicsom is alatta, amikor főzik. Sose gondoltam, hogy megszeretem a töltött káposztát, de nekem így nagyon ízlik.

2020. okt. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tudtam, hogy létezik nem savanyú káposztából, míg nem láttam saját magam, hogy a párom családja így készíti. Sosem késő tanulni
2020. okt. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Én Nyíregyházán születtem, ott is éltem férjhez menésig. Ott, mindig édes káposztából készítettük a töltött káposztát. Nagyon finom volt.
2020. okt. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon durva ölre menő vitákat láttam már a kétféle káposzta kedvelőitől :D

Tegnap a Balázsék-ban említette Rákóczi Feri, hogy valami világversenyen a legjobb ételnek ítélték a magyar töltött káposztát! Vajon melyik verziót? :D

2020. okt. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
12%
Savanyu kaposztabol ehetetlen.
2020. okt. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!