Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi lett az alábbi ételek,...

Mi lett az alábbi ételek, édességek, snackek sorsa? Miért nem kapni már őket?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, és most emlékeztem vissza hogy mikor ilyen 3-5-10 éves gyerek voltam, mennyi finomság volt a boltokban, amiket manapság jó pár éve viszont már nem látok. Ilyenekre gondolok:

-Fundy csoki (ebbe matricák is voltak)

-Americana csoki (ebből a kis "rúd" volt a kedvencem a négyzetrácsos mintával, volt sima tej, epres, banános meg hasonlók, rohadt finom volt)

-Joe csoki, a lila csomagos, macskás

-Cheetosból a zig-zag, meg ha jól rémlik egy ideig voltak édes, illetve erősen csípős változatai is

-Danone habjoghurt

-Dex csípős csipsz

Ezekkel nem tudja valaki mi lett? Mind imádtam és már egyiket se találni évek óta. Hasonlót se találni, adott kategóriában főleg gyenge minőségű vackok vannak.



#Americana #Cheetos #Joe csoki #habjoghurt #Dex csipsz
2020. nov. 3. 00:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mar a 'szelek' sem a regiek. :)
2020. nov. 3. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Azert a “hasonlot sem talalni” enyhe koltoi tulzas 😀
2020. nov. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

10 perc google keresés után:

- A Fundy csokit gyártó céget kivásárolták a vezetője aláírta, hogy meghatározott ideig nem vesz részt édes ipari tevékenységekben.

- Americana csoki nem hozott elég bevételt tehát kivezették a hazai piacról.

- A Joe csoki Nestle termék volt. Hasonló összetételű termékeke most is van csak más jobban ismert brandjébe építette bele.

- A Cheetos a klasszikus Pepsi snack(mivel a Pepsi anyavállalat a tulajdonosa) stratégiát követve mindig tartott fent bázis termékeket. Viszont mindig vannak olyan termékeik emig ideiglenesen vannak csak piaci forgalomban.

- Habjughurt [link]

Valószínűleg nem volt már akkor piaci igény rá, hogy megérje üzemeltetni azt a külön technológiát ami a gyártásához szükséges

- A Dex-ről nem igazán találtam semmit és a már a 10 perc végén jártam

2020. nov. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!