Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyiből tudnám megoldani az...

Mennyiből tudnám megoldani az étkezést egy hónapra?

Figyelt kérdés
Ketten vagyunk, most fogunk különköltözni, és szeretnék egy költségvetést előre. Szeretnénk viszonylag egészségesen étkezni, nem biztos viszont, hogy mindennap fogok tudni főzni. Hogyan vásároljunk egy hónapra, hogy a lehető legolcsóbban jöjjünk ki? Mik azok, amiket elég egy hónapban egyszer megvenni, és mik azok, amiket kétnaponta-hetente érdemes? Napi 4 étkezéssel számolok, reggeli-ebéd-uzsonna-vacsora.
2020. nov. 18. 10:17
1 2
 11/14 anonim válasza:
76%
ezt úgy szokták csinálni a nyugdíjasok, hogy megadják azt a legkisebb összeget, amit egy hónapban kajára tudnak költeni, azt is leosztják napra pontosan. pl. napi 1000 ft vagy 500 ft ki miből. Aznapra csak abból lehet költeni és a maradék forintokat lehet félretenni másnapra vagy ha kifogy vm nagyobb értékű.
2020. nov. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
70%

Ezt nem lehet így megmondani, mert sok mindentől függ. Miket esztek, mennyit, mennyire vagytok ügyesek, hol tudtok vásárolni,miből fogyasztotok sokat/kevesebbet.


Szerintem is az a jobb módszer, hogy elkülönítetek kajára egy olyan összeget, ami számotokra megfizetető és azt osztogatjátok be.


Van, aki 40 000/főből hozza ki, van akinek 50-60 ezer/fő elég. Egyébként meg igényfüggő. Drága a kaja, nem nehéz sok pénzt költeni. Nyilván akinek nincs pénze, az 40 000Ft-ot se tud rászánni, ők muszáj, hogy kevesebből kihozzák.

2020. nov. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én most számoltam össze, hogy ebben a hónapban 60 ezret költöttem kajára, abból 26 ezer szerencsére szép kártyáról ment, tehát 34 ezer volt, amit a fizumból költöttem. Ez így nagyon jó, de bátran elmondhatjuk, hogy rohadt drága az élelmiszer. Ugyanis én hétvégente szüleimnél eszek, ha nem ott ennék, akkor rá kéne számolni még 10-20 ezret. Ráadásul egy 47 kg-s lány vagyok, tehát nem eszek valami sokat, de még így is 60 ezerre jön ki...igaz, én gyakran rendelek, pont a szép kártya miatt, a boltból pedig igyekszem egészséges kajákat venni, lazac, csirke, joghurtok, tojás, gyümölcsök/zöldségek, rizs, egy kis pékáru, felvágottak, kapszulás kávék stb. Tehát ha úgy vesszük, havi 60 ezerből meg tudom oldani a jó minőségű étkezést - így nézve talán nem vészes, mert ha szar kajákat vennék, akkor persze kevesebb is lehetne.
2020. nov. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Korábban, amikor egyedül éltem, nekem is 50-60 ezer körül lehetett, 54 kg-os voltam akkor (azóta sajnos fogytam sokat), és naponta legalább ötször ettem, de mindenfélét, zöldség-gyümölcs is része volt. Így akarom majd fenntartani a dolgot, csak ugye most már 2 emberre kell számolnom (plusz egy macskára, de a havi tápadagja kijön kb. 10-12 ezerből)
2020. nov. 21. 11:03
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!