Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért ennyire unalmas az...

Miért ennyire unalmas az egészséges táplálkozás?

Figyelt kérdés
csináltam egy ideig, hogy zöldség, gyümölcs, natúr húsok, zabpehely, teljes kiőrlésű kenyér alkalmanként, varáiltam számtalanszor, grillezve, sütve, párolva, keverve, magában, finomak is voltak de aztán valahogy ráun az ember, pedig minden gyümölcsnek, zöldségnek más íze van. Vannak persze közös jegyek az egészséges receptekben, mint pl. zsírszegény, szénhidrátszegény, cukormentes vagy édesítőszeres és talán ettől olyan unalmas. Hiába nem éhezem,de ízre megunom. miért érzem azt, hogy egy idő után már kívánok valami olyan kajákat is hogy kóla, mekis hamgurger, csokitorta?
2020. nov. 18. 15:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Néha lehet egy kicsit csalni, sőt.
2020. nov. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Én 3-6 kockacukorral ittam 2,5dl teát. A 6 már durva volt. 1 kockacukor = 4g. Csokoládé volt bőven, chips időnként stb. A válaszomnak 2 része van.

1. Lényeg az, hogy ezt kényszerből nem lehet csinálni. Vagy tudod, hogy nagyon nem jó (kártékony (ami vagy most (mert van ilyen is) vagy később jelentkezik hatása).

2. Használj fűszereket bőséggel!

Nem tudom, hogy hány éve, de jó rég tettem bármibe is akár egy mokkás kanál cukrot. A teát pedig nem szeretem édesen. Láthatod, hogy mennyire édesszájú voltam és leszoktam. Ez nem azt jelenti, hogy egyáltalán nem édesítem a teát vagy bármi mást, de mértékkel. Jelentősen megváltozott az édes ízlelésem és nem kényszerként élem meg.

Időnként vissza-vissza nyúlok junk ételekhez, mivelhogy nem tudom pótolni azoknak az élvezetét (vagy túúúúl sok idő lenne készíteni olyanokat). Sajnos szoktam vásárolni 1-1 tábla csokoládét, de érzem, hogy nem az igazi.

2020. nov. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Az egészséges táplálkozáson belül is el lehet készíteni az ételeket olyan fűszerezéssel, olyan szaftosan, vagy bármilyen módon, amit most hiányolsz, csak más zsiradékot, olajat, cukrot, ch-t, hasonlókat használsz.

Meg kell találnod azt az étkezési rendszert, módszert, amelyek neked megfelelnek, és egész életed során tartani tudod.

Ez nem jelenti azt, hogy attól kezdve néha-néha nem ehetsz édes-habos süteményt, vagy 1-1 szelet csokit... csak alapjaiban tartsd a kialakított étrendet.

2020. nov. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
3-as vagyok. Nekem a Glikémiás Index figyelésén alapuló étkezés úgy néz ki, hogy bevált, már évek óta jól vagyok vele... nagyon ritka, amikor kilengek, de akkor sem esek kétségbe. Néha-néha meg lehet engedni magunknak.
2020. nov. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Ha néha megkívánod, akkor edd meg. Ennyi. Az egészséges kajálás csak bizonyos összetevők kerülését jelenti, ami nem is túl sok. Liszt, majonéz, olajban sütés, meg még néhány. Ha nem veszed nagyon komolyan (én is hánynék a saláta+mellfilé párostól 1 hét után), akkor simán leélhető így egy élet. Nem azon kell lenni, hogy megszokd, hanem hogy így érezd jól magad. Én holnap sütőben sült halat csinálok, aztán egy fél kg. kelbimbóra ráborítok egy Knorr mézes-mustáros szószt. Teljesen jó kaják, nekem nem teher ezeket enni, mert egyszerűen vannak olyan jók, mint egy kalóriabomba kolbászos rakott krumpli, vagy tésztás pörkölt.
2020. nov. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
34%

Kipakoltam a konyhámból "fehér" cuccokat:

- fehér kenyér, fehér liszt helyett teljes kiőrlésű (persze meg kell szokni, de ha keveset eszünk belőle, akkor elfogadható)

- a fehér rizs helyett bulgur, kuszkusz ami nekem bevált

- a fehér cukor helyett nekem elegendő a gyümölcs cukor. Nagyon keveset használok, 25 dgk. 2-3 hónapig is eltart

- és beiktattam naponta-kétnaponta egy-egy gyaloglást, mikor mennyit sikerül


És persze ha fogyni akarsz, a mennyiségekre csak annyiban kell figyelni, minden napot kcal deficittel zárj. Ha túlettél, mint kellett volna, akár otthon is megcsinálsz néhány fekvőtámaszt, hasonlót, és máris helyrepofoztad a napi zárót. Vagy éppen másnap majd annyival kevesebbet eszel, vagy annyival többet mozogsz. :))

2020. nov. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Sunshinedoll ***** válasza:
57%

Meg kell tanulni főzni és akkor nem unalmas.

Én amióta egészségesen eszek, sokkal több zöldség- és gyümölcsfélét fogyasztok, olyanokat is, amiket előtte nem ettem, vagy amikről nem is hallottam.

De hát, kinek mi, nyilván olyan étrendet kell követni, amit az ember hosszú távon tartani is tud és amit szeret.

Másfelől meg nem probléma az se, ha nem eszik valaki minden nap minden étkezésre egészséges dolgokat.

2020. nov. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

Nincs új a nap alatt...

Ami az életben élvezetes, az törvénytelen, erkölcstelen, vagy hizlal! :D


Viccet félretéve, az egészséges, az nem kalóriaszegény!

Azért keveredik gyakran a 2, mert a modern társadalmunkban sokkal kevesebbet mozgunk, és sok a krónikus elhízott.


De a szervezet pontosan tudja, mire van szüksége. Nem csak akkor, mikor egy várandós nő kívánós, hanem minden ember szervezete, ösztönösen. (kinek milyen mértékben)

A szervezetnek kellenek a zsírok, a cukrok, kell a gyorsan felszívódó energia, kell a vitamin oldáshoz a zsiradék, az idegpályák védelméhez is, az agyműködéshez az egyszerű szénhidrátok, sorolhatnám.


Jön a tél, jön a hideg, a szervezetnek megvan a maga bioritmusa, ilyenkor ösztönösen több kalóriát kívánunk. Ez így teljesen egészséges jelenség.

Ésszel kell enni, de azért ne ess át a ló túloldalára. Sose menj a természet ellen!

2020. nov. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Sunshinedoll ***** válasza:
84%
Ja, amúgy meg a kólát meg a mekit a hozzáadott kukoricasziruptól meg egyéb tartósítő és ízfokozó miatt kívánod.
2020. nov. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Használsz fűszereket, ízesítőket, szószokat? Mondjuk legyen a vacsora csirke rizzsel és zöldséggel, az elég széles körben elfogadott mint egészséges kaja. Na most ha ezt úgy csinálod hogy sóval-borssal megsütöd natúran a csirkét és megpárolod a rizst meg a zöldséget az tényleg kegyetlen unalmas lesz. De mi van, ha felkockázod a csirkét és a zöldséget, és csinálsz belőle curryt? Vagy csinálsz egy citromos-tejszínes szószt, abban sütöd meg a csirkét, a zöldséget meg grillezed és teszel egy kis kaprot vagy reszelt citromhéjat? Esetleg teszel rá a csirkére egy kis szójaszószt, egy kanál mézet, gyömbért, fokhagymát, szezámmagot?

Ezek szerintem kicsit sem unalmasak.

2020. nov. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!