Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szerintetek is baj, ha valaki...

Evvc.lkh kérdése:

Szerintetek is baj, ha valaki nem eszik sokat? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Tudom hülye kérdés, de igazából minden egyes családi összejövetelen megkapom hogy milyen keveset eszek, miért fogyozók, ha sovány vagyok?

Szögezzük le az elején, nem fogyózom😂😂

Nem szoktam sokat enni (nem tudom hány kcal, sosem számoltam ilyesmiket) de jól lakom vele, illetve se betegségem nincs, se vitamin hiány, stb.

Átlagos napom:

Reggeli: 20g fehérjeturmix + valamilyen gyümölcs (alma/narancs/banán)

Reggeli után rövid edzés, vagy kocogás.

Ebéd: Mindíg főtt étel, de levest nem eszem, csak 'másodikat' (munkahelyen adják) ez általában egy kb tenyérnyi hús (csirke), némi kötettel (krumpli, rizs)

Néha van tésztás kaja is.

Ebédre sem eszek sokat, kb egy tányérral, de jól lakom tőle🤷

Vacsi mindíg más pl: joghurt, zabkása, puding, tojás, saláta, tejbegríz, ilyenek.

Szóval kb ennyi, én nem tartom kevésnek, illetve szedek csomó vitamint is.

Szóval eszek én mindent (ill. Édességet/gyorskaját azt tényleg nem nagyon szoktam) és sokat teázok, meg napi 2l vizet iszom.

Erősítsetek meg hogy nincs ezzel semmi baj, mert szerintem rendben van, sosem ettem sokat, vékonyka vagyok persze, de semmi drasztikus.

(168/57) 24L



2020. nov. 19. 07:26
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem nem extrém kevés amit eszelm, csak MO-on az emberek többsége zabál és ezt tartja normának.

Nem vagy kórosan sovány, ha emellett jól érzed amgad fizikailag is meg lelkileg is, akkor nem kell fogallkozni az ilyen hülyeségekkel.

2020. nov. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez kevésnek tűnik, ha pl. csak egy joghurtot vagy salátát eszel vacsorára, jó ha megvan 1000 kcal. Lehet, hogy a sok tea és víz elveszi az étvágyadat, vagy eleve madárétkű vagy. De a súlyod normális. Ha az egészséged rendben van, nem vagy vérszegény/nagyon fázós és van energiád edzeni is, akkor nincs nagy baj.

Én ennél jóval többet eszem, 53 kilós nőként.

2020. nov. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell sokat enni, ha te ennyivel jól laksz. Szerintem nem is eszel keveset, hanem pont eleget. A megadott adataid alapján sovány sem vagy, csak simán egészséges súlyú vékony.
2020. nov. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kevésnek tűnik, nem laknék jól, pedig a számok alapján vékonyabb vagyok, én 59 kiló vagyok 175 centihez és jóval többet eszem, mint te. És eszem édességet is :D

De a súlyod teljesen normális, nem vagy sovány, úgyhogy ilyen szempontból nem túl kevés a kaja. Ha nagyon kevés lenne, akkor biztosan fogynál.

2020. nov. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
#2 vagyok. Még annyit hozzátennék, hogy a fehérjebeviteled a reggeli turmixszal együtt is a béka feneke alatt van. Vas szintén. Hosszabb távon ezek okozhatnak problémákat, pl. hajhullást. B-vitaminok és cink hiánya pedig okozhat étvágytalanságot. Oké, hogy szedsz vitaminokat, de nem biztos, hogy mindent tudsz tablettákból megfelelően pótolni.
2020. nov. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
Az emberek java azért él, hogy egyen, te azért eszel, hogy élj.
2020. nov. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem, ha fentieket változatosan fogyasztói, akkor rendben van a mennyiség. Van, akinek lassabb az anyagcseréje és kevesebb ételt is teljesen felhasználó a szervezet. Máson meg végig szalad.
2020. nov. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, egyébként énis így gondolom

A vitaminhiányra annyit, hogy tudom hogy nem feltétlen a legjobb, ha tabketta formájában viszem be a legtöbbet, de próbálok változtatgatni az ételeimen, amennyire tudok, vas tablettát szedek (bár nem vagyok vérszegény)

Illetve multi vitamin, d vitamin, c vitamin+zink -et is. De sok van pl gyümölcsökben, zöldségekben is. A fehérje bevitekt valamelyest kompenzálom a fehérjeturmixszal, illetve az ebédemben a húsokkal, este a tejtermékekkel.

Köszi mindenkinek💕

2020. nov. 19. 10:22
 9/10 anonim ***** válasza:
87%

Attól is függ, milyen életmódot folytatsz, tanulsz vagy dolgozol? Az edzésed milyen minőségű?


Mert ettől is függ a fehérje és kalória szükséglet, hogy mennyit égetsz el. A kaloriabazis.hu remek oldal, itt beírod a súlyod, magasságod, életmódod, erre kalkulál egy kalóriaszükségletet. Egyébként egy nőnél ha étkezési probléma van, azt azonnal jelzi a menstruáció.

2020. nov. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%

Nekem elsőre ez elég kevésnek tűnik :(

Volt egy időszak mikor kétségbeesetten próbáltam fogyni, akkor ettem ennyit, és az lett a vége hogy lezuhantam a lépcsőn mert nem bírt el a saját lábam. Szóval ebből kiindulva értem a rokonaidat. De ha te jól érzed magad, akkor ne aggódj. Különbözőek vagyunk, az a lényeg hogy érezd jól magad. (Haj, köröm egészséges, sok energia, jó libidó, gyors sebgyógyulás.)

2020. nov. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!