Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Azt a furcsa szokást látom...

Azt a furcsa szokást látom terjedni, hogy a nagy bevásárlóközpontokban mindenki eszik-iszik kedvére a kirakott áruból. Ez normális? Az üzletközpontok nem lépnek fel ez ellen valahogy?

Figyelt kérdés
Ma az egyik nagy bevásárlóközpontban döbbenten figyeltem, hogy az emberek simán kóstolgatják a kilós szaloncukrot, mások péksütit eszegetnek, vagy éppen kólát isznak... Persze fizetés nélkül. Nekem ez nagyon furcsa, eszembe sem jutna. Nem torzultak kissé az erkölcsök?? Vagy ezt szükségszerűen hozzák magukkal ezek a nagy hipermarketek hiszem úgyis elvesznek az ilyen cselekedetek a tömegben? Régen senkinek nem jutott volna az ABC-ben falatozni a pultnál... Szerintetek ez nem megdöbbentő?
2007. dec. 17. 23:03
 1/5 anonim ***** válasza:
97%

Szia!


Azért meg kell különböztetni azt a módszert, amikor valaki pl. "megeszik egy szem szaloncukrot, majd vesz belőle egy kiló". Ebben az esetben "elnézőek".


Ha viszont megeszel egy péksüteményt, és NEM FIZETED ki, akkor bizony baj van, akár be is kísérhetnek, jegyzőkönyvet vehetnek fel, stb.


Én is pl. rendszeresen iszok az ásványvízből, megeszek egy túrórudit, vagy bármi ilyesni, DE ezt mind kifizetem utána a pénztárnál.

2007. dec. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos jól látod a sziuáció jellegét.Rengetegen iszogatnak eszegetnek minden félét,de ezeknek egy tésze ki is fizeti,amit elfogyasztott.Bár szerintem egy ásványvíz megbontása nem pont egy péksüti felfalásával ér fel.Amúgy a letöbb helyen már videó kamea figyel az ilyenre,majd a kassa után elkérik a blokkot,és ha kiderül,h nem fizetted ki,amit megettél,akkor az lopásnak minősül.Nálam is előfordul,h megbontok egy vizet,de ez nagyon ritka,amikor már tényleg nem bírom tovább,de utána ki is fizetem.Viszont szoloncukrot stb nem bontok meg.Viszont ez a múltkor láttam a játékosztályon,h a yerekek,valami zacskóban lévő lovacskákat bontogattak ki,és vitték el az árut.nem is értem azokat a szülőket,akik magukkal viszik a gyereket ajándékot venni.Illetve nekem eszembe sem jutott volna gyerekkoromban ilyet csinálni.
2007. dec. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
29%
Lehet, hogy neked furcsa ez az egész! De ha váratlanul nem jól érzem magam, vagy borzasztóan szomjas vagyok, vagy éhes, akkor muszáj volt megtennem, a pénztárnál úgyis kifizettem, nem gond.Úgy látszik, kialakult az új szokás, majd idővel megbarátkozunk a gondolattal...:)
2007. dec. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Valóban elég gerinctelen viselkedés!De vannak olyan üzletek,ahol szemmel tartják az ilyeneket.Például úgy,hogy úgy néznek ki,nézelődnek,úgy csinálnak mintha vásárolnának,közben ők figyelik ki mit lop!Őket hívják ÁLRUHÁS ŐRÖKNEK!
2008. jan. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy ismerősöm, aki bevitte a gyerekét az egyik hiperbe, választottak neki egy cipőt, majd a régit otthagyták, a gyerek pedig az újban távozott.

Nagyon gáz!!!!!!!! Alig tudom elhinni, hogy ilyen emberek vannak - holott nem szorul rá, jómódú, diplomás ember - és nem érti, hogy miért vagyok kiakadva. Ez a szörnyű, hogy semmi szégyenérzet nincs benne. Szomorú, hogy ide jutottunk :((

2008. márc. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!