Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mekkora volt az a legnagyobb...

Mekkora volt az a legnagyobb összeg, amit egy összegben hagytatok ott tartós élelmiszerre, háztartási szerekre valamely hazai hiper- vagy szupermarketében. Esetleg ha ti magatok dolgoztok ott pénztárosként mekkora volt a legnagyobb összeg?

Figyelt kérdés
Műszaki cikk, ruházat, téli gumi, stb. nélkül. Előttem volt már egy család 120 ezres végösszegű vásárlással, de gondolom ennél nagyobb összegek is vannak. És kb. mennyi időre tart ki, amit vesztek ilyenkor?

2020. nov. 30. 12:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szoktam ilyen óriási összegben vásárolni. Nem fogy olyan gyorsan és nem szeretek raktározni, értelmét sem látom, mert nem olyan helyen élünk, ahol gond lenne egy bevásárlás, akkor otthon minek foglalja a helyet. Annyi van otthon, hogy ha elfogy, akkor ne kelljen azonnal boltba menni. Pl. mosószerből még egy plusz nagy flakon, lisztből még 1-2 kiló, tusfürdőből 5-6, wc papírból plusz egy nagy csomag, stb. Hetente, kéthetente vásárolok, de 20-30 ezernél még nem fizettem többet.

Másból, ami megromolhat meg azért nem tárazok be, mert nem akarom kidobni, inkább gyakrabban veszek kevesebbet.

2020. nov. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Mansour ***** válasza:
100%
Karácsony előtt 30 ezret közelítő összeg. Amúgy a heti bevásárlás 15 ezer körül van (3 fős család)
2020. nov. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%

Nálunk is hasonlóképp, mint amit az utolsó írt.

Hó elején csinálunk egy nagy bevásárlást ( 40 ezer kb) és utána heti bevásárlás 10-15 ezer : gyümölcs, zöldség, hús, sajt- ezekből mindig újra kell tankolni minden héten.

3 fős család vagyunk, bár a harmadik tag kisbaba még :)

+ van két macskánk nekik is azért alom+ kaja

2020. nov. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Legutóbbi nagy bevásárlásnál 60-at fizettünk, de étolaj, liszt, tésztafélék, mosógél, öblítő egy jó darabig nem kell.

3-an vagyunk.

Persze mindennapos kiadások csak vannak, de az elenyésző összeg.

Átlagosan 40 körül szoktunk fizetni, de utána pluszban még elmegy heti 15 körül,változó.

2020. nov. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
91%
Mi általában 30e alatt nem ússzuk meg. Olyan 70e szokott lenni ünnepekre. Ebbe húsok, alkohol is van.
2020. nov. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
Egybtele bevásárlókocsi nekünk 40-50. Persze ha drága cuccokat veszel akkor 2-300 is, ismerőssel megtörtént. Mondjuk nekik van pénz lóvéra, nem problémáznak ezen.
2020. nov. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
30 körül volt eddig a legnagyobb, az is karácsonyi bevásárlás volt. Heti egyszer megyünk bevásárolni, az 20-25ezer szokott lenni. Ketten vagyunk.
2020. nov. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

Nincs autónk, és emeleti lakásban lakunk, szóval nem szoktunk nagy tételben vásárolni. Mert nem fér el, és nekem kell felcipelni az emeletre.


De pl nagy családok különösen karácsonyra, nagybevásárlásra vagy egyszerűen a tél apropóján simán megvesznek 5-10 kiló krumplit, rizst, stb.

Mert eegyrészt eláll hónapokig, és így a mama nem a hátán viszi haza.


Pláne vidéken ahol az a sztenderd tél, hol befagy a pokol, aztán se ki, se be hetekig. Szóval jó ha van otthon tartós tej, konzerv, hús a frigóban, gyertya, és gyújtós. Így ha kimegy az áram egy pár napra, az se a világ vége.


Dolgoztam lakóotthonban, ott is 5 kilós "párnákban" jött a zabpehely, a liszt, krumpli, lencse vagy hasonló nagy vödrökben volt. És általában az volt, hogy a munkatárs szólt, hogy hozzak valamit az ebédhez...30 főre. Az nem tíz deka akármi szokott lenni.



Szóval nem tudhatod, simán lehet, hogy 2-3 háztartásra vagy munkahelyre is vásárol valaki.

2020. nov. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Nekem olyan 35 ezer körül, két főre, mikor mindenféle tisztítószert meg háztartási dolgot is kellett vennem a kajákon kívül, meg asszem egy szennyeskosár is volt közte :D


Karácsonyi vacsorára, mikor szüleimnél összegyűlt 15-20 fő, az azt megelőző bevásárlás az italokkal együtt nálunk is verte a 200-at.

2020. nov. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%

Ja, hát mi akkor fizettünk irdatlan összegeket, mikor külföldről barátaink jöttek 2-3 hétre. Azért mindennapos grillezés, bográcsozás, italok nagyon-nagyon sokba voltak.

Most karácsonykor csak hármunkra főzök (szüleim nem élnek) fogalmam nincs mennyibe lesz. A hal ára mondjuk rendesen meg fogja nyomni, azt már most tudom.

2020. nov. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!