Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Egy hónap múlva szülök!...

Egy hónap múlva szülök! Adnátok tippet hogy milyen ételeket érdemes lefagyasztani ami eláll jó ideig? És hogy milyen nyers (zöldség, gyümölcs) alapanyagokat tudnék lefagyasztani?

Figyelt kérdés
Köszönöm!
2010. aug. 11. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ami most hirtelen eszembe jut: pörkölt félék, paprikáskrumpli (bár ez nem lesz az igazi, de már fagyasztottam le), sült húsok, leves, ezeket mind-mind le lehet, fasírtot is. Zöldségek és gyümölcsök közül szinte mindent, tököt gyalulva, persze azért banánt inkább ne, nem tudom az milyen lenne. Meg hát krumplit felesleges, meg hagymát meg ilyesmit, de gondolom nem is ezekre gondoltál. :)
2010. aug. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Még az jutott eszembe, hogy a levest úgy is lefagyaszthatod, hogy kiszeded a zöldségeket meg húst belőle, és a húst mondjuk megsütöd és akkor mindjárt lesz 2 fogás amit le tudsz fagyasztani. Ha időközben eszembe jutna még valami írok! Sok boldogságot nektek és sok örömöt a kisbabához! :)
2010. aug. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm! :)

bablevest lehet fagyasztani?

2010. aug. 11. 17:18
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj húslevest, azt sokszor fagyasztottam már én is. Lehet kapni már májgombócot, húsgombócot, galuskát, azt csak hozzárakod, és mégse egy zacskós levest eszel, ami mondjuk nem is szerencsés szoptatás alatt. Répát szerintem ne fagyassz, mert elég "plötty" szokott lenni. A káposztás levesek is jól fagyaszthatók. Paradicsomos káposzta, töltött káposzta. Viszont tejföllel képszült ételt ne fagyassz, mert felengedéskor nagyon gusztustalan. A fasírt jó ötlet, pörkölt is. Zöldségfélékből lehet most cukkínit, tököt reszelve, sóskát, spenótot, mángoldot, gyümiket esetleg kompótnak.
2010. aug. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bablevest is lehet :)
2010. aug. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Itt sokmindent felsoroltak.


De az új találmányom anyós után. Kelt tészta. èn úgy csinálom hogy bedagasztok 1 kiló lisztböl kakaós csigának majd a második kelés után mikor csak a sütöbe raknám már be, akkor fogom és 6-8 db ként lefagyasztom. Sütöpapírra rakom, és úgy. Mikor kiveszem akkor kb 0,5-1 óra meddigre kiolvad és ügy sütö papirostol mehet a sütöbe. Olyan mintha frissen kevert lenne.

Anyós más kelt tésztával csinálja, szerintem akár pogit is lefagyaszthatsz így.


èn is egy hónap múlva szülök, de alig van hely a hütöbe, így sokmindent nem csinálok. Elsö héten itt lesz anya, aztán majd meglátjuk.

2010. aug. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Krumplin és főzelékeken kívül mindent lefagyaszthatsz: Csak nem kell olyan puhára főzni. Tésztákat is,vagy rizst is. Leveseket tésztával és zöldséggel is lefagyaszthatod. Rántott húst is,de nyersen,bepanírozva is. Fasírozottat,sült húsokat szintén. Legjobb dobozban fagyasztani a leveseket.De piskótát,ha vajas krém vagy tejszínhab van benne,lefagyaszthatod. Amikor kiveszed a fagyóból, a fólpackot vedd le róla,akkor nem lesz vizes a kiengedett piskóta. Kelt tésztát pedig,pogácsát, muffint stb. is lefagyaszthatod. Vagy a zacskóban hagyod,hogy kiengedjen,vagy a mikróban kimelegítheted,olyan lesz.mint a friss. Minden fajta zöldséget,gyümölcsöt lelehet fagyasztani. Én feldarabolt krumplit is szoktam a fagyóban tartani.
2010. aug. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm!sajna nekem a páromon kívűl más segítségem nem nagyon lesz
2010. aug. 11. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!