Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A vega kategóriából miért...

A vega kategóriából miért törlődik minden, ami nem vega?

Figyelt kérdés

Mostanában sokat olvasgatom ezt a kategóriát. Jó pár olyan kérdés láttam, ami pár válasz után törölve lett. Pl. hogy 'milyen vega kaját ajánlotok, mert amit eddig ettem mindtől megy a hasam'. Illetve válaszok is folyamatosan törlődnek, az olyanok is amik normálisak, csak épp nem a vegaságot hirdeti. Pl. múltkor leírtam hogy testépítés nehezebben fog menni vegaként, mert a húsok jobb fehérjeforrást jelenteken az embernek, egyrészt mert magasabb a fehérjeértékük, másrészt könnyebb bevinni belőlük a szükséges mennyiséget. És ez is törölve lett. Mint ahogy sok másik válasz is amit olvasok, majd 2 perc múlva már ott sincs.

Ez a kategória miért ilyen különleges? Eddig ezt sehol máshol nem tapasztaltam. A közoktatás és a tudományok kategória között folyamatos a vegyülés, sokan nem találják el hogy hova tartozik a kérdés, és attól függetlenül hogy át lesz-e rakva a kérdés, szokott rá válasz érkezni, és ezek nem is kerülnek törlésre. Ahogy az emberek és egészség is ilyen, stb.



2020. dec. 6. 17:01
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Mert ez egy megosztó téma, mindkét oldalon vannak fanatikusok, akik a kérdéstől függetlenül a saját igazukról kezdenek győzködni (akkor is, ha olyan ételt keresel, amitől nem fájna a gyomrod)
2020. dec. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
#1: Ezt értem én, de egy egyszerű tény leírása még nem győzködés. Vagy tudják hogy odáig fajulna és inkább elébe mennek?
2020. dec. 6. 17:33
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Én sem értem. Én elfogadnám azt a rendszert is, hogy a vega kategóriában csak a vega/vegánságot istenítő hozzászólások jelenjenek meg, viszont akkor más étrendbeli kérdésnél is legyen tilos ellentétes véleményt megfogalmazni.

Természetesen a mocskolódó hozzászólásokat megértem, ha törlik, de az már abszurd, hogy egy tiszteletteljes, normális vélényt is azonnal törölnek. Mert én is felfigyeltem már erre a jelenségre.

2020. dec. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
20%

teljesen normális a moderátor ténykedése. Ami nem odavaló, azt törli.


Nem jártam arrafelé már rég, de ékes példa a paleó ételek készítése...hát ott minden volt, csak palo nem..

2020. dec. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%

Ha azt kérdezem meg, hogy milyen autót vegyek és írok 1-2 márkát, hogy ezek közül mit javasoltok, valaki meg beírja hogy ő holnap rántott húst fog csinálni ebédre, akkor törölve lesz a válasz, mert nem oda tartozik.

Ha a tudomány kategóriába kérdezek a gravitációról és valaki a fénysebességről ír, valószínű hogy törölve lesz mert nem a kérdésre válaszolt.

Ha valaki vegán ételről kér véleményt vagy kér hozzá receptet, akkor minden más dolog ami nem tartozik a vegánsághoz az bizony nem oda való, csak spam. Emiatt van törölve és nem azért mert az különleges kategória. Olvasd el az oldal szabályzatát, amit ugye el is fogadtál és megérted jobban hogy miért törölnek ki kérdéseket, válaszokat.

2020. dec. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Sunshinedoll ***** válasza:
37%
Mert a nem vega téma nem a vega kategóriába tartozik.
2020. dec. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ha teljesen másról van szó, akkor megértem. De sok esetben ez nem áll fenn. A vega kérdések és válaszok is törlésre kerülnek gyakran. A kérdés amit írtam az elején példának (nem szó szerint így szólt, már nem emlékszem rá, de a lényege ez volt) is az volt. Értelmes válaszok is jöttek rá, úgy 3, majd utána megérkezett a 'kamu. vega kaját mindenki gyomra bírja' és hasonló válaszok, de magával a kérdéssel semmi baj nem volt, a kategóriába is illett. Illetve ha autók kategóriában valaki leírja, hogy én a 'felsoroltakat nem venném meg', akkor ott marad a válasz, legfeljebb lepontozzák, míg a vega kategóriában ha valaki leírja hogy 'a felsorolt ételek én nem enném meg', akkor 90% eséllyel törlődik a válasz. Ezt a részét nem értem. Ha valaki odaírja hogy 'egyél pörököltöt', azt nyilván törölni kell.
2020. dec. 6. 19:34
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

#7

Mert a Modi fanatikus vega? :D

2020. dec. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Gondolom ebben a kategóriában többen jelentik. Nekem inkább családi kapcsolatokban tűnt fel, hogy sokmindent törölnek. De gondolom mert ott a válaszok 80%-a offolás szóval igazából jóval többet kéne törölni.

Ugyanez a helyzet a vega kategóriában, nem tudsz egy kérdést feltenni anélkül, hogy alatta vita törne ki a vegák és a húsevők között. De hogy normális kérdést miért törölnek azt nem tudom, viszont már máshol is feltűnt. Lehet hogy a moderátorok mindent törölnek amit jelentenek itt meg a sok nagyokos mindent jelentget.


Amúgy az egyszerű tény leírásához, amit fentebb említettél, Kérdező:

A vega kategóriában különösen sokan szoktak "tényeket" leírni, ami igazából csak a személyes véleményük, mert tudományosan vagy nincs róla elég kutatás vagy már cáfolták is. Ennek ellenére ők meg vannak róla győződve, hogy az egy tudományos tény amit ők oda leírtak. Mind vegák és nem vegák is csinálják ezt.


(Ezt most nem a te válaszodra értem, a testépítésről fogalmam sincs.)

2020. dec. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igaza van a kilencesnek, nekem van némi fogalmam a testépítésről is és a te példád is baromság. Vöröslencse, csicseriborsó, ezeknek magasabb a fehérje tartalma, mint a csirkemellnek. Persze akinek annyi elképzelése van a vega étrendről, hogy csak salátát esznek, akkor megértem, salival elég nehéz testépíteni. :) Bár funfact, hogy nem az alacsony fehérje tartalma miatt.
2021. máj. 18. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!