Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám a nemvegán...

Hogyan tudnám a nemvegán (húsevő) szüleimet rávenni, hogy amíg a vegán párom nálunk lesz, főzzenek, vagy legalább vegyenek vegán ételeket?

Figyelt kérdés
Ő azon gondolkozik, hogy pár napra lemond a vegán táplálkozásról csak azért, hogy ne sértse meg őket, én viszont ezt nem szeretném, mert attól ő nem érezné magát jól. Attól tart, hogy rosszul éreznék magukat, csak azért mert nem eszik az ő húsos/állati eredetű terméket tartalmazó ételükből.

2021. jan. 4. 12:54
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
88%

Egyébként tudod te, milyen macera egy vegán bevásárlás - ha te nem vagy az? Hajjaj, megsúgom, hogyha a szüleitek veszik meg, a fele kaja nem lesz vegán.


Nekem gluténérzékenyként alap, hogyha vendégségbe megyünk, akkor viszem az alapanyagokat, vagy a kész kaját, mert ha a másik vásárol be, az tuti diétahiba és napokig tartó fetrengés.

2021. jan. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
65%
Hát ha én lennék az anyád, akkor a gyereket órákkal a kaja kezdete előtt magamhoz rendelném, együtt elmennénk bevásárolni (mert úgy kb. répa meg hagyma van itthon vegán hozzávalóként, ja meg a fűszerek), aztán mutasson nekem valami vegán menüt. Szerintem kevésbé is lenne kínos, mint a sima faggatás az ebéd közben, hogyaszongya "és a szüleid mivel foglalkoznak?"
2021. jan. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
17%

Hat en nem ertem miert kellene nekem magamhoz rendelnem barkit hogy megmutassa mit fozzek, ennyire senki nem lehet szerencsétlen a konyhaban.

Ha vegan, akkor egy vegan spagetti is tokeletes durum tesztabol, sima paradicsomos zoldseges szósszal, es tessek maris vegan. Egy sima zöldség leves melle es kesz a vegan menu.

Nem hinnem hogy barmelyik haztartasban minden nap husbol keszult etelt ennenek, tehat szamonra felfoghatatlan miert lovagol ezen a témán mindenki. Lehet hogy tojas, tej, vaj (margarin adott) kisporolasa mar nehezebb dolog, de tenyleg rengeteg recept van fent neten, és kigondolni se egy nagy dolog,vagy sima recepteket atalakitani. Pl rakott karfiolt rizzsel kesziteni hus helyett. Vagy sima rizs piritott zoldsegekkel. Kis curry is szinten vegan. Rengeteg etel adott, ha valaki 10 percet foglalkozik vele mar siman osszeallit egy menut.

2021. jan. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
100%
Sima zöldséglevesbe ha tesz egy leveskockát már nem vegán. A fűszerkeverékek sem mind vegán. Erről van szó, nem olyan egyszerű annak, aki nem tudja mi vegán.
2021. jan. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
88%
Én csak azt nem tudom felfogni hogy meg is miert kene hogy az anyuka fozzon rá amikor a kérdező is megtudja emelni szerintem a seggét
2021. jan. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
86%

Hát figyi azért vegánul főzni nem lehet csak így hirtelen megtanulni, pláne nem idősebbeknek akik sokszor nem is nagyon értik, hogy mi az, ezért pl. Nem gondolnak bele, hogy a tojás, sajt, zselatin nem vegán lenne. Bár ez gondolom a barátodat annyira nem zavarná. De szerintem is akkor főzz neki te, azzal mindenki jobban jár.


A vitához még annyit fűznék hozzá, hogy a vegánság egy világnézet, kb. olyan, mintha vendégségbe mennél egy muszlimhoz. A legtöbb ember szerint evidens, hogy nem várják el, hogy disznót egyen és alkoholt igyon nálatok. Viszont azt se várnák el, ha te mész hozzájuk vendégségbe, akkor neked süssön disznót és neked vegyen alkoholt. De nyilván ez egyénfüggő, van aki ezen is megsértődik, van aki nem.


Például volt nemrég egy kérdés, ahol a vendég anyuka ciciből megszoptatta a gyerekét. Itt is elég megosztóak voltak a válaszok, volt aki felháborodott rajta, volt akit egyáltalán nem zavart. Van akit akkor is zavarna ha ő lenne a vendég, van akit nem.

Ezért szerintem erről felesleges vitatkozni, mert mindenkinek más az értékrendje, mindenki mást tolerál.

2021. jan. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
60%

Hát szerintem nagy macera az egész, nyugodtan ehetne pár napig sajtot, tejet, tojást, még ha húst nem is.

Nem fog hasmenése lenni, nem kerül kórházba. Ő maga is felajánlotta, nyilván már enne egy jó kis pörköltet :D


Ez a baj ezzel a divat irányzattal, hogy macerás!

3hónapig kerültem a tejet, tojást, húst, glutént, mert emésztési zavarom volt, hát nagyon kínos volt az egész, pedig nekem volt rá okom.

Elvből semmiképpen nem csinálnám ezt, nem vagyok aszkéta, sem mártír.

Mondjuk össze sem jönnék ilyen emberrel.


A környezetvédelem ott kezdődik, hogy ne pazaroljunk, nem kéne 10 ezer kilóméterről behozott avokádót enni, de egy háztáji tojást meg elítélni. Nem kéne össze vissza vásárolni, támogatni a multikat (hol lehet máshol növényi tejet venni?), utazgatni.


Ennél fogva ez csak egy hóbort, amit a szülők nem kötelesek kiszolgálni. Én kizárólag annak főznék külön, aki beteg, de annak maximális odafigyeléssel.

2021. jan. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
53%

Tekintve, hogy nem evett már ki tudja mióta tejes dolgokat, a bélrendszerben a baktérium állomány más ételek megemésztésére vannak beállva. Nem minden vegán eszik avokádót meg mangót.

A növényi tejhez nem kellenek multik, egy aprító kell hozzá és otthon 90 forintból meg van egy liter

2021. jan. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
85%
Utolsónak igaza van, én csak ritkán iszok tejet vagy eszek húst és ha pár hónapos kihagyás után megint tejet iszok/húst eszek, mindig megy a hasam.
2021. jan. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!