Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Különböző zöldségek iránti...

Különböző zöldségek iránti ellenszenv? Mi a teendő? Többi alul.

Figyelt kérdés

Szóval...a helyzet, hogy kiskoromban, néha rossz élmények értek a zöldségek, gyümölcsök evésekor, említésképpen, sírás, hányásig etetés, verés (tudjátok, a kisgyerekek kissé neveletlenek, én is az voltam)

Hiába bocsájtottam meg mindent, ha finomnak találom is, ha le akarom nyelni az ételt, akkor gombóc keletkezik a gyomromban, és rögtön hányingerem lesz, nem tudom lenyelni.

Például szeretem az uborkat, paprikát de rossz érzéssel tölt el, ha eszem.

Rosszul vagyok a lágy kajákban a ropogós dolgoktól is. Mindig meg akarom lépni a hataraimat, de egyszerűen nem tudom élvezni az ételt ilyen háttér konkrétan reflex mellett.

Megoldás? Többféle létezik, vagy csak hogy minél többet feszegessem?


Köszönöm a megértést és hogy végig olvastad!



2021. jan. 7. 22:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Ne feszegess semmit, ami nem megy ne eroltesd! Egyel olyanokat mindig amit megkivansz ... az olyanok pedig amiket most nem szeretsz, majd a recepturak miatt ugy is elobb-utobb a tanyerodra kerul, akkor ne ellenkezz ellene fejben.
2021. jan. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Fokozatosan szoktasd magad hozzá. Pl gyümölcsturmix, krémleves kenyér kockával és sajttal első lépésnek jó lehet.

Utána gyümölcsturmix 1-2 szem egész málnával a tetején, és raguleves vagy minestrone teljesen szétfőzött zöldségekkel.

Aztán néhány szem gyümölcs egy joghurton, és leves kevésbé szétfőtt zöldségekkel, sok husival, sok tésztával.


Ha valamelyik zöldséget továbbra is utálod, az nem baj. Nem kötelező minden zöldséget szeretni.

2021. jan. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!