Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Másoknál is szokás, hogy ha...

Másoknál is szokás, hogy ha mondjuk rántotthús készül, vagy valami egyéb, amit meg lehet számolni darabra, akkor ki van jelentve, hogy kinek mennyi jut?

Figyelt kérdés
2021. jan. 18. 13:58
A kérdező szavazást indított:
Igen, mindig
Néha
Ritkán
Nem, csak nagyon ritkán
Nem, soha
Egyéb
71 szavazat
1 2
 1/16 anonim válasza:
93%
Sőt, nálunk azt is számon tartják a szüleim hogy ki hány kekszet vagy almát eszik, annyira rá vannak kattanva hogy az összes gyerek egyforma adagot kapjon... engem nagyon idegesít
2021. jan. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Metionin ***** válasza:
91%
Nem. Olyan van hogy előre szól valaki hogy neki abból 2 darab kellene majd munkába vinni vagy ilyesmi és akkor azt a másik nem eszi meg. De nincs felcímkézve hogy na ott van 10 csirkecomb és abból 5 enyém, 5 tied. Max amikor már az utolsó 2 darab van, megkérdezzük a másikat hogy kell-e a fele vagy megehetem?
2021. jan. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

Nalunk soha soha az eletbe nem volt ilyen pedig anyukam egyedul nevelt minket (5gyereket)

(Apukam meghalt:(

Nagyon nehezkesen eltunk de sose volt ilyen.

Annyit ehettunk amennyit szerettunk volna.:)

2021. jan. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nálunk az van, hogy valaki megyhagyja, aztán izél, hogy de azt a másiknak hagyta meg, az mondja nem tudta mert nem mondta neki. Aztán végül mondja a másiknak, hogy megeheti, aztán aki felajánlotta áldozatoskodik, hogy neki kevesebb jutott....

Szóval én már kivagyok ettől a számolgatástól, ezért érdekelt, hogy másnál hogy van ez

2021. jan. 18. 14:04
 5/16 anonim ***** válasza:
63%
Nem. Nincs is kiszámolva, eleve nem eszünk olyan sokat, hogy valaki elegye a többiek elől. Amiből nincs nagy adag (lehet ez olyan is, ami nem darabra van) ott is azért van annyi, hogy mindenki egyszer tudjon normálisan szedni. Ha 'repeta' nem marad, vagy nem mindenkinek, akkor meg szoktuk beszélni, hogy pl. " én még ennék egy kicsit, elfelezed velem az egyik megmaradt húst?"
2021. jan. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%
Anyu már eleve szeletelve rakja el a húst a fagyasztóba, rá is írja, hány szelet. Ha tesómék pakolnak a vasárnapi ebédből maguknak vacsorára vagy másnap ebédre, a húgom kiszámolja, hogy mennyit visz. Van, hogy az összes maradékot elviszi. Igaz, anyuék nyugdíjasok, ráérnek, ha épp nem marad nekik semmi, akkor majd másnap főz mást, de ez meg van beszélve, tehát nem önzés.
2021. jan. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk van olyan, hogy kiszámítjuk (ha pl van 10 rántott valami és 4-en vagyunk, akkor megállapítjuk, hogy 2 és fél jut egy embernek). De ez nem olyasmi, amihez ragaszkodnánk vagy érzelmi ügyet csinálnák belőle. Szóval például a fent vázolt esetben fura lenne, ha ezután valaki 3-4-et venne ki a tálból, mikor először szed. De a második körben már körbe szoktunk kérdezni, hogy ki kér még, és megbeszéljük, hogy ki hányat szeretne. Ha marad, akkor sincs felcímkézve, hogy ez az XY adagja volt, hacsak nem kéri valaki kifejezetten, hogy neki legyen félretéve.


Szóval a hiba nem abban van, ha ezt kiszámítja valaki, hanem hogy utána áldozatosdit játszanak egyes családtagok nálatok.

2021. jan. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
99%

Nem, soha!

Én ezt úgy oldom meg, hogy pl. 3 főre nem 3 szelet húst rántok, hanem ketté vágom és 6 szelet lesz. Így a 10 évesnek elég egy szelet, nekem 2, a férjem meg marad 3 szelet.


Ha nincs elég pénz ételre, akkor viszont jogosnak tartom, hogy mindenkinek jusson.

2021. jan. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Én is abban látom a hibát, hogy valaki áldozatoskodik. És rendszeresen ugyan az. És utána, mindig az történik, hogy akinek oda lett adva annak kell rosszul éreznie magát
2021. jan. 18. 14:15
 10/16 anonim ***** válasza:
71%
Ki szoktam számolni, igen. Négyen vagyunk, úgy készülnétek, hogy x négyszerese legyen. Miután nem két napja főzök, elég jól ki tudom számolni, hogy 12 szelet hús lesz elég, vagy 36. Senki nem fog rávágni a másik kezére, ha az enne plusz egy szeletet, de nálunk illo megkerdezni,hogy ker e még valaki.
2021. jan. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!