Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kevés költségből, egyszerű...

Kevés költségből, egyszerű ételek? Mit ehetnék reggelire, vacsira?Ami nem hízlal? Tippek?

Figyelt kérdés
2021. febr. 23. 08:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Reggelire egyszer zabkása sok tejjel, cukor nélkül, másszor tojásos étel.

Ebédre-vacsorára belsőségek (ha szereted) babos ételek, idényzöldségekkel (káposzta, répa, cékla, hagyma).

Próbálj gyümölcsöket is enni, almát, narancsot, stb...

Ha friss tejet veszel, csinálhatsz magadnak mindig saját natúr joghurtot.


Hízni attól hízol, hogy túl sok kalóriát viszel be, nem attól hogy 300 forintos répát eszel 2000 forintos articsóka helyett.

2021. febr. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Rizs, alma, körte, levesek, zabkása, fagyasztott zöldség mix..
2021. febr. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én épp diétázom, szóval remélem tudok hasznos tanácsot adni.


Reggeli:

A. tojásrántotta/tükörtojás, mellé 2 szelet abonett.

B. 2 szelet virsli abonettel

C. Zabkása tejjel

D. 2 szelet pirítós, teljes kiőrlésű kenyérből.


Ebéd:


Bármi, csak kisebb mennyiséget, mint amennyit eleve szoktál enni. A krumplit hagyd el, köretnek saláta vagy rizs, bulgur, durumtészta.

Én mára pl sertéstokányt főztem, durumtésztával (az Intersparban vettem 1 kg sertéshúst akciósan 700 forintért, plusz akciós volt a mirelit borsó 200-ért).


Vacsira meg vagy natúr húst szoktam salátával vagy virslit.

2021. febr. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A rizs mellesleg semmivel sem jobb, mint a krumpli, csak olcsóbb. Tápanyagtartalma alacsony, vitamin semmi, de energiatartalma magas.
2021. febr. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
4! De elvileg nem hízlal annyira mint a krumpli, nem?
2021. febr. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem. A főtt rizs kalóriatartalma kb. 400 kcal (30 dekás adagra mondjuk), ugyanez natúr főtt krumpliként 258.

A krumpli önmagában nem hizlal nagyon, persze ha összesütöd sok sajttal és tejszínnel, már más a helyzet.

2021. febr. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Na, ezt nem tudtam. Én mondjuk inkább a krumplipürét szeretem, a natúr főtt krumplit nem tudom megenni.
2021. febr. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!