Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyire fontos az egészséges...

Mennyire fontos az egészséges táplálkozás?

Figyelt kérdés
Este szoktattok enni? Max hánykor?

2021. febr. 24. 00:38
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

00.30 az még estének számít? Főtt krumplival ettem egy kis resztelt csirkemájat, - most figyelj! - kenyér nélkül!

Én úgy tartom, hogy az egészséges táplálkozás az nagyon nagy mértékben egyénfüggő. Ami az egyik embernek használ, az a másiknak bőven árthat.

2021. febr. 24. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 molnarmarcell21 ***** válasza:
60%

Az egészséges táplálkozás nagyon fontos; az egészségtelen táplálkozás a vezető halálokok egyike.


Este nem tanácsos enni, de messze nem a legfontosabb tényező a "mikor", sokkal inkább a "mennyit" és a "mit".

2021. febr. 24. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%

Ket mondas jutott eszembe:


- az leszel amit eszel

- aki ehesen fekszik, az egeszsegesen kel


... jelentsen barmit is :)))

2021. febr. 24. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Nincs ebbe egységesítés. Vannak étkezési stílusok, amikből kövesd azt ami a te életmódodhoz jobban passzol. Van olyan étkezés ami intervallumos. Tehát kijelöl 8-10 órás keretett amin belül étkezhetsz. Ilyenkor jól passzol az este 6 után semmit szabálya.

Más étkezési stílus szerint legyen folyamatos a táplálkozás, ez a sokszor keveset elv. Ilyenkor nincs időlimit, inkább a mennyiségeken van a hangsúly és este is ehetsz keveset.

Dietetikusi ajánlás, hogy lefekvés előtt 3 órával legyen az utolsó étkezés, ami könnyen emészthető, nem megterhelő a gyomornak.


És igen. Egy jól összeállított, személyre szabott étkezéssel sokkal többet tehetsz az egészségedért.

2021. febr. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%
Egyszer hajnali 2-kor keltem fel arra, hogy éhes vagyok. Ettem egy babkonzervet, azután nagyon jól aludtam. Persze "hivatalosan" ez nem ajánlott, meg egyszerre sokat enni sem, de ez tényleg nem igazán erről szól. Attól hogy 2 óránként eszel egy kis szalonnás rántottát pacallal és fehér kenyérrel, nem egyszerre, még nem fogsz egészségesebben táplálkozni.
2021. febr. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Momentán nem.


10+ éves étkezési zavarból gyógyulok, lényegében az elmúlt hosszú-hosszú időszak másról sem szólt, csak hogy sanyargattam magam.

Kezdtem egy normális diétával, aztán egy idő után már csak egészséges ételeket ettem, semmi csoki, kenyér, pizza, vagy akármi, ami "egészségtelen" >>> frusztrált voltam, folyton az ételre gondoltam, minden összetevőt, kalóriát mániákusan néztem... beteg gondolkodás.

Aztán persze elkezdtem zabálni - hiszen lényegében kiéheztettem magam az ételmegvonással - és hányni, majd ezek váltogatták egymást.


Most eszem, amit megkívánok és amikor megkívánom, nem érdekel, mi az és hány óra van épp.

Simán éjszaka is 3x kelek fel enni, pl. müzlit három-négy cukorral a tetején, vagy mandulakrémet az üvegből, magvakat marokszám, jégkrémet, esetleg egy teljes zacskó pombärt, de sokszor fogy olajos hal is mustárral csak úgy magában :D

És reggelre már megint éhen halok.


De ez átmeneti, a szervezetemnek szó szerint újra kell építenie magát, amihez mindenre IS szüksége van. :) Nem aggódok ezen, majd elmúlik. :)


(Persze azért eszem salátát és gyümölcsöket is naponta, de az nem rendes étkezés, csak főtt étel mellé eszem a vitaminok miatt).

2021. febr. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hogy mikor eszel utoljára az már annyira sokadlagos kérdés. Ha egészséges az étrended, akkor sokat nem árthatsz azzel sem, ha későn eszel. Ha egészségtelen, akkor semmit nem segítesz, ha lefekvés előtt nem eszel.
2021. márc. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!