Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mindennapi tea ivás egészségte...

Mindennapi tea ivás egészségtelen?

Figyelt kérdés

Nyilván ha cukorral iszom akkor igen de akkor hogyan érdemes inni? Illetve milyen teák egészségesek?

Sima filteres pickwick tea jó?

Citromlével és mézzel megfelelő ha édesítem?

Napi 1-2 bögrével akarok inni. (Reggel és este)


2021. febr. 25. 21:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem az, bár este azt mondják nem érdemes, mert felpörget de én speciel ezt nem érzem, egy erős fekete tea után is simán alszok.

Ha zöld teát iszol rendszeresen, annak még pozitív hatásait is mutatták ki. Citromlé az oké (ha fekete tea, bár zöldbe is tehetsz csak nem szokás), méz egy fokkal jobb a sima cukornál, de abban is van cukor persze, ha túl sok nem megy bele és nem tartasz cukormentes diétát, akkor azon sem érdemes aggódni.

2021. febr. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem tartok semmilyen diétát sőt igazából híznom kéne de az most más kérdés.


Házi mézről van szó, abból mennyi számít soknak? Pl. 1 evőkanál 1 bögre teába mehet, nem?

2021. febr. 25. 21:39
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Hát én 2 liter megiszok egy nap, van mikor teszek bele cukrot van amikor nem. Sima gyümölcs tea
2021. febr. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Sztem a legjobb amit házilag készít az ember. Mamám szokott csipkéből, citromfűből csinálni. Főleg a csipke sztem tele van vitaminnal
2021. febr. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Csipkebogyó nagyon finiiii 💜💜💜
2021. febr. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%

Szerintem teázni egy nagyon jó dolog!


A négyes válaszoló adott egy igen jó választ.

A házilag elkészített tea legjobb, főleg ha a mama csinálja. :P


Én is szoktam filteres teát inni, de kicsit műnek tartom, mert iszom én is a házi teát, és hát igen, érezhető a különbség. :D


Egészségtelennek annyira nem mondanám, persze van benne koffein, mint élénkítő, és ugye hosszútávon (elviekben) sárgítja a fogakat, de ez talán egyéni, és nem kőbe vésett dolog. :D


A cukrot messze kerüld el, mert ugyebár a méz is tartalmaz cukrot, de még mindig egészségesebb, mint kanalazni a kristálycukrot. :D


Én bátorítalak, mert az energiaitalcigikávé-nál sokkalta jobb, és ad egy csodálatos érzést, szerintem. :)

2021. febr. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon is egészséges a tea. Gyerek-és fiatalkoromban filteres fekete tát ittam cukorral és citromlével, néha +mézzel. Aztán egy kínai étteremben dolgoztam, ahol a személyzet fele folyamatosan teázott, ők kizárólad szálas teákat ittak ízesítés nélkül, többször is leforrázva azt. Hamar rákaptam én is, azóta fekete tát nem is iszok, csak szálas zöld tea variációkat ízesítés nélkül. Drága teákat veszek, de nem használok sokat, mert én is többször leforrázom, így olcsóbban jön ki, mint bármilyen filteres. Egész nap teázok, - elektromos, szűrős teás kannából - amit estefelé iszok, az már szinte vízszerű, nagyon gyenge forrázat, és szerintem nagyon egészséges.
2021. febr. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én gyümölcsteát iszom csak, főleg inkább ősszel és télen, a feketét nem bírja a gyomrom, a zöldet nem szeretem. Napi 1 litert biztos megiszom, semmi bajom tőle.

Citromlevet teszek bele keveset, ha esetleg beteg vagyok, akkor iszom mézzel.

2021. febr. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sem iszok vizet csak ritkán. Sok teát iszom én is. Nincs vele semmi gond.
2021. febr. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Tyű látom sokan isznak itt teát, de nem gondoltam volna hogy ennyit :D

Igazából én a napi 1 energiaitalról szokok most le és kell valami mert azon kívül csak vizet iszok.

Köszönöm mindenki válaszát :)

2021. febr. 26. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!