Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A vegánok étkezésnél a karbont...

A vegánok étkezésnél a karbonterhelést is beleszámítják? Több lenn

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, hogy a termék kiválasztásakor nézik, hogy honnan származik (minél közelebbről, annál kisebb a karbonterhelés), illetve gyümölcsök, zöldségek esetén szezonálisat választanak?

#vegán #karbonterhelés #szezonális gyümölcsök #szezonális zöldségek
2021. márc. 24. 13:26
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
48%
Sajnos ezt elég nehéz számolni, mert nem tüntetik fel a csomagoláson a szükséges adatokat. Nem csak az számít, honnan jött, az is, hogy milyen járművel, sőt a termelés hatékonysága is. De egyébként a hús karbon-lábnyoma annyival nagyobb, hogy az Afrikából idehajóztatott sárgaborsó vagy a holland sárgarépa is sokkal jobb, mint a szomszéd faluból hozott marha vagy sertés. A zöldségeknél tudtommal a hollandiai üvegházak nagyon hatékonyak, és még a szállítással együtt is kisebb terhelésre jönnek ki, mint a közelebbi, de kevésbé hatékony termelők. Kivétel a saját kertedben, kézi erővel nevelt biozöldség, az valószínűleg ver minden mást.
2021. márc. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
De az a hústól függ, engem a hús most nem érdekel, hanem a vegán étkezés.
2021. márc. 24. 13:36
 3/29 anonim ***** válasza:
80%
Alapvetően a veganizmus állatjogi mozgalom, így nem feltétlenül. Persze sok vegán közben környezettudatos is, így ügyel az általad leírtakra is. De az 1-esnek igaza van, a húsnak még így is nagyobb az ökológiai lábnyoma, mint a kesudiónak például.
2021. márc. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Mondom, hogy nem izgat a hús.

Engem olyan érdekel, hogy van egy vegán, aki szeretne a természetért tenni, akkor hogy mérlegel vásárlásnál. Inkább a szezonális termékeket választja vagy nem.

(nyilván a meglévő adatok birtokában)

2021. márc. 24. 13:40
 5/29 anonim ***** válasza:
80%
A vegánnak alapból nem kell tennie a természetért, mert veganizmus=állatjogi mozgalom. Ha mégis környezettudatos, akkor igen, választhatja inkább a szezonális termékeket. De ehhez miért kell vegánnak lenni? Egy vegyes étrendű is választhatja a szezonális termékeket, ha környezettudatosabban akar élni.
2021. márc. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a kérdésedre a válasz az, hogy van ilyen vegán is meg olyan is. Valakinek csak az állatok direkt kizsákmányolása a zavaró és csak direktben ezt kerüli. Van olyan is, aki globálisabban gondolkozik, és mivel a környezetterhelés az állatokat is sújtja, pluszban odafigyel arra is, amiket írtál. De arra is gondolhat, hogy a vegánsággal ő már önmagában hatalamasat csökkentette a karbonlábnyomát, amihez képest az évi három szem avokádó, amit eszik, csak egy morzsányi visszalépés. A környezetvédelemnek nem az a lényege, hogy minden örömöt megvonunk magunktól. Okosabb úgy, hogy megfontoltan kiválasztjuk a legjelentősebb tényezőket, a minimális hatású lényegtelen apróságokkal nem foglalkozunk.
2021. márc. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Azért a vegánoknak címeztem a kérdésem, mert az éghajlatváltozás hosszútávon az állatokra is kihat, nem mindegy, hogy mit vásárol az ember - habár kérdéses, hogy mi, halandók, amennyit teszünk, az valóban ér-e valamit :(


Nekem ez az állatjogi mozgalom kicsit visszás, mert szerintem számos olyan vegánoknak készült termék van, ami miatt a termőföldek elveszik a vadon élő állatok életterét - pont ma néztem errő egy DW dokumentumfilmet. De nem ez a lényeg, hanem a kérdés.

2021. márc. 24. 13:53
 8/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, szívesen olvasom a gondolataitokat.

Én nem tudom, hogy mihez kezdjek, mert annyi mindent olvastam már: olyan marhákról is, akiknek a metántermelését tenyésztéssel csökkentették stb.

Nehéz a sok infó között tájékozódni.

2021. márc. 24. 13:55
 9/29 anonim ***** válasza:
Kérdező, te vegán vagy?
2021. márc. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Nem, én AIP étrendet követek a betegségem miatt, de vannak vegán barátaim.
2021. márc. 24. 13:59
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!