Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A szardínia egészséges, ha...

A szardínia egészséges, ha konzerv formájában fogyasztom? És kb mennyi kalória lehet benne?

Figyelt kérdés
2010. aug. 21. 00:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A kalória biztosan rá van írva a dobozra. Tudtommal ez kötelező. Részben egészséges, mert a hal amúgy egészséges étel (csak én utálom), másrészt viszont (ezt nem szokták tudni) konzerv formájában tele van szabadgyökkel. Ezen segíthetsz, ha eszel mellé C-vitamint.
2010. aug. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
100 grammban van 283 kalória. Én vajjal szoktam összetörni, citromot csepegtetek rá, és hidegen kenem meleg pirítósra. Nem valami kalóriaszegény kaja, de egészséges... csak az olajat kell róla jól leönteni, és leszárítani. (a vaj ugyis pótolja a zsiradékot).
2010. aug. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%

A szardínia biztosan egészséges, remélhetőleg Te is az leszel tőle.

Konzerv formájában ne fogyaszd, mert a doboz állati kemény, nehezen emészthető, inkább nyisd fel és úgy fogyaszd a halacskát :) (Bocs, bízom benne, hogy érted a tréfát :)


Azért valami "okosat" is: hogy ne legyen unalmas a szardíniás kenyér, én szoktam olyat csinálni, hogy kifőzök tésztát, párolok zöldségeket, ezeket összekeverem és ebbe teszek szardíniát (az olaj nélkül). Tálaláskor a tetejére még kevés tejföl - nagyon finom...

2010. aug. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Te matematikus vagy, hogy ennyit szamolsz?

A hal nagyon egeszseges. En friss citromlevel lelocsolom, s zoldhagymaval, s kenyerrel fogyasztom, vagy;

z.hagyma,par. olajon megpiritom, s erre rateszem a halat, es egy pici vegettaval izesitem, s hagyom a lassu tuzon, hogy osszeerjenek az izek.

En szendvicsnek nagyon finom.

Jo etvagyat!

Ne szamold a kal.-at, mert stresszes leszel. Inkabb tanulj meg egeszsegesen etkezni, es rendszeresen mozogni!

2010. aug. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
30%

a szardíniánál sokkal egészségesebb a tonhal.

szárazabb is, és lehet kapni sós lében, így nincs rajta a felesleges olaj...

2010. aug. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
33%
a lazac a legegészségesebb. meg a legdrágább, aztán tonhal, makréla, ha nagyon nem bízol a minőségben, tudsz venni bio-halat a corában
2010. aug. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kedves 7:06-os: igen, értettem a tréfát :)


Illetve kedves 8:03-as, félreértés ne essék, nem számolom én megszállott módjára a kalóriákat, csak kíváncsi szoktam lenni, hogy az adott ételnek mennyi a kalóriatartalma, de ez a tény nem különösebben szokott befolyásolni engem. :)


A recept-ötleteket is köszönöm mindenkinek!

2010. aug. 21. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!