Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen sűrűn fogyasztotok...

Milyen sűrűn fogyasztotok húst? Mit gondoltok ideálisnak? Akartok változtatni az étkezési szokásaitokon bármilyen irányba is?

Figyelt kérdés

Illetve érdekelne, hogy a húsfogyasztóknak mi a kedvenc húsmentes főétele.


A kérdés elsősorban nem a vegetáriánusokhoz szól.


2021. ápr. 10. 20:25
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
83%

Főétel formájában kb heti 5-ször, de a reggeli és vacsora minden nap tartalmaz húst (sonka, szalámi stb).

Szeretnék változtatni néhány dologban az étkezési szokásaimon, de nem a hússal kapcsolatban, a mostani számomra ideális.

Kedvenc húsmentes főételeim pedig a rántott gomba, rántott karfiol.

(28/N)

2021. ápr. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
82%

Valamilyen formában majdnem minden nap. Ezen szeretnék változtatni, jobb lenne ritkábban. Környezetvédelmi, pénztárcavédelmi, és köszvényvédelmi okokból.

Egy kedvenc húsmentes ételem nincs, de a nem édes tésztákat nagyon szeretem.

2021. ápr. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
87%
Valamilyen formában heti kb. 15-ször eszek húst, a húsmentes fóétel elég ritka nálunk, amit szeretek hús nélkül azok levesek, salvanyúságok, édességek, amit megeszek hús nélkül is, az a lecsó és a tojásos nokedli.
2021. ápr. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
90%

Heti egy v. két nap eszem halat, egy v. két nap májat, a többi napon húst. Nagyon-nagyon ritkán van olyan nap, hogy ebből a háromból egyiket sem. Naponta egyszer. Nagyon ritkán eszem naponta kétszer húst. Csak csirkét és marhát eszem.

Kedvenc húsmentes kajám a tojás :) szinte minden nap eszem tojást, heti kb. 12 tojás fogy el magamra. Második kedvenc húsmentes kajám a feta sajt, ezt is napi szinten eszem, salátába.

Nem tervezek változtatni az étkezési szokásaimon. Kenyeret, köretet nem szoktam enni, csak salátát, párolt zöldséget. Napi kb. 600 gramm zöldséget eszek meg, ennek a fele nyers.

2021. ápr. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
73%

Nem akarok változtatni.

Főtt ételnek csirkecombot mondjuk havonta egyszer sütve vagy levesben.

Szalámit havonta-kéthavonta 20 dkg-ot kb.

Véres hurkát évente fél kilót kb.

Pontyszeletet kb. évente 1-szer 2 db-ot.

Tonhalkrémet szendvicsre évente 2-3 kg-ot kb.

2021. ápr. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
83%

"mi a kedvenc húsmentes főétele"

Főzelékek.:)

2021. ápr. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
92%

Vöröshús heti kb. egyszer, egyéb húsok, húskészítmények heti 2-3 alkalommal. Nekem ez ideális, más lehet, hogy kevesli, vagy sokallja. Nem hiszem, hogy ettől mennyiségben nagyon eltérnék felfelé, pláne hogy jön egy csomó idényzöldségnek meg gyümölcsnek a szezonja, szóval lehet, hogy a nyáron inkább kevesebb lesz, az nem egy tipikus húsevő évszak. Járvány alatti henyélésben beestek ilyen gyorsfagyasztott húsételek amiket normálisan amúgy nem biztos, hogy megennék, szóval legfeljebb minőségben lesz más.

A főtt spárga az eléggé magasan rangsorolt nálam pl., pedig az eléggé vega kaja, de mióta rájöttek, hogy nem csak exportra lehet eladni és minden magyar boltban ott van már abból azért sok fogy nálunk. A jó fajta gyümölcsleveseknek is elég könnyen elcsábulok, salátából is szeretem pl. a normálisabb keverékeket csak úgy magában, nem csak köretnek. Sőt, talán azzal sem mondok nagyot, hogy húsevő létem ellenére valószínűleg több kedvenc húsmentes fogásom van, mint húsos, de e miatt abszolút nincs semmiféle lelkiismeret furdalásom vagy olyan érzésem, hogy e miatt inkább nem eszek húst.

2021. ápr. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
62%
Minden nap eszem hust ... 80+ kilos kutyam van, o sokkal tobb hust eszik naponta mint en :)
2021. ápr. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
83%

Minden nap. Nagyon ritka, hogy nem eszem egyáltalán, leginkább ha beteg vagyok, vagy mondjuk nyáron nagy a meleg és semmit nem kívánok, csak mondjuk fagyit, dinnyét, stb., hideg cuccokat.


Az étkezésemnek ezen a részén nem szeretnék változtatni.


Nekem ez így jó, én jól érzem magam így. Ha nem érezném, változtatnék.


Húsmentes kajából leginkább az édes cuccok, pl. palacsinta vagy császármorzsa, meg talán hideg kaják, mint a tojáskrém, de az nem főétel.

2021. ápr. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
56%
Vettem ma egy fustolt marhanyelvet ... kutyamnak folyik a nyala ... ettol meg milanoi lesz belole :) Nyami-nyami :D
2021. ápr. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!