Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy tanuljak meg spórolósan...

Hogy tanuljak meg spórolósan (racionálisan) főzni, bevásárolni? Ti miket esztek hét közben?

Figyelt kérdés

Egyedül élek pár hónapja (23 vagyok), és sajnos rászoktam arra, hogy irracionálisan sokat költök élelmiszerre. Olyankor is, amikor főzök, ezt pedig csak fokozza az, hogy az elmúlt hetekben beteg voltam, mert azóta elég sokat rendelgetek is...


Szeretnék többet félretenni, de még nincs sok gyakorlatom a pénzügyek menedzselésében. Azokhoz szeretnék fordulni, akik gyakorlottak ebben: miket szoktatok enni? Hogy intézitek a bevásárlást (egy nagy/több kicsit/is-is)? Ti elégedettek vagytok azzal, ahogyan a háztartás költségeit menedzselitek? (Egyedül élők és családosok válaszai is érdekelnek.)


Alapvetően egészségesen táplálkozom, nem vagyok válogatós, így mindenféle menükre nyitott vagyok, ha írtok. Úgyis frissíteni szeretnék már a repertoáromon. (Annyi van ugyan, hogy laktózérzékeny vagyok, de ma már mindenből lehet kapni laktózmenteset.)


Leírnátok, hogy egy hét hogy néz ki nálatok étkezésileg? Illetve megosztanátok egyéb bevásárlási/gazdálkodási praktikákat? Időmenedzselési praktikák is jól jönnének, mert sokat dolgozom és tanulok is, így nincs azért olyan rengeteg időm a főzésre.


Tehát a cél: egészséges, tápláló, gyors (néha pepecselősebb), praktikus, olcsó (vagyis inkább racionalizált költségű) étkezés


Köszönöm szépen előre is!



2021. máj. 9. 20:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
68%
2021. máj. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%
Minél feldolgozottabb terméket veszel, annál drágább. Pl. vehetsz főzésre kész nokedlit vagy lisztet és tojást. Felvágottat, májkrémet lehet venni és otthon is készíthetsz ilyeneket ha sok időd van.
2021. máj. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%

Nekem az jött be, hogy rendszeresen (3-ból egyszer) belsőséget veszek proteinnek, és szintén rendszeresen (3-ból egyszer) valamilyen növény alapú proteint eszek, pl babot, lencsét, gombát, stb.

Ha valaki túl sok disznót vagy marhát eszik, az egyrészt nem feltétlenül egészséges, másrészt jóval drágább mint ezek.

Na meg ott van a zöldség kérdés is. Télen nem veszem meg a paprikát, paradicsomot. Helyette ott a répa, cékla, hagyma, káposzta. Meg persze a mirelit zöldségek.

Érdemes a tojásra is figyelmet fordítani. Reggelire kiváló dolog tojást enni, akár édesen, akár sósan. Olcsó, laktató, finom, sokáig eláll.


Az is szempont, hogy ne dobálj ki ételt. Tanulj meg megfelelő adagot főzni. (Én egyszerre több adagot főzök, és elosztva megeszem 2-3 nap alatt.)

2021. máj. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%

Nekem, ami bevált: Én sokszor főzök nagyobb adag ételt, ami két napra is elég (pl.leveseket, rakott ételeket(zöldség-rizs-darált husi-növényi tejföl/laktózmentes), pörkölt,sült csirkemell csíkok gyros fűszerrel stb..). Olcsóbb, finom, gyors: a tészta (bolognai, paradicsomos, tonhalas, grízes, mákos stb..), főzelék (pl.lencse, baba (akár konzervből gyorsan megvan, csak kicsi rántás kell bele v.kiveszel egy kicsit belőle, turmixolod és vissza, ezzel sűríted a főzeléket), borsò, krumpli.

Én hétvégén szoktam egy-két napra előre főzni, illetve este.

2021. máj. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
72%

Azért ne spórolj túlságosan sokat az étkezésen, inkább más helyről vedd el, lehet ruhát vásárolni turiból, lehet elég a használt mobil, tudsz biciklivel is mászkálni, ilyesmire gondolok.


Átérzem a helyzeted, én is így vagyok, sokszor ha főzők akkor is megszalad az árcédula.


Az eddig segített hogy húst nem a drágább becsomagoltat veszem, hanem hentestől és kevesebbet, mert sokszor megmarad.


Zöldséget-gyümölcsöt piacról olcsóbb helyekről kéne.

Ebből is csak annyit amennyit tényleg megeszel, inkább menj többször minthogy 1 héten bevásárolsz a negyede rád rohad.


Tudom korona miatt ez most máshogy van :S


Felesleges pékárút ne vegyél, pl irreálisan drága fánkok stb a nasikat lehetőleg mellőzd, vagy ha nem megy akkor olcsóbb helyen vegyél.

Pl ne chio csipszet hanem van lidl saját márkás fele annyiért stb


A lényeg pedig hogy írd össze a héten mit szeretnél enni, és e szerint vásárolj, arra is gondolj hogy amikor elfogy a főtt étel, milyen hideg kaját tudnál megoldani olcsón.


A rendelés csak végszükségben legyen opció, mert az eléggé megdobja a számlát :D



Bocsi ha túl hosszú regény lett.

2021. máj. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, eddig mindet nagyon hasznos volt olvasni!


Valószínűleg abban vagyok ludas, hogy túl sok csomagolt, főzésre kész dolgot veszek. Kidobálni is szoktam ezt-azt, mert túl sok lesz. Henteshez sem járok, ez nagyon jó tipp volt! Viszont nekem az a tapasztalatom, hogy a zöldség már a piacon sem olcsóbb. :( Bár az talán igaz, hogy ha csak az idényzöldségeket venném, jobban járnék. A javasolt ételeket is köszi!


Még az édesség az, amire túl sokat adok ki (mert amit szeretek, az relatíve drága). Azon gondolkodom, hogy valami nagyobb mennyiségben, itthon elkészített dologgal kilőhető-e. Csak félek, hogy azt meg hajlamos lennék (közel) egyszerre megenni.

2021. máj. 9. 21:02
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

6


Esetleg vmi diszkont szerű helyet keress ahol nagy tételben van.


Bpn biztos van ilyen üzletlánc.

2021. máj. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Keress minél olcsóbb alapanyagokat. Például a krumpli, répa, zöldborsó, hagyma, rizs, és hasonló zöldségek kifejezetten olcsó alapanyagok, mégis sok dolog kijön belőlük. Kicsit drágábban már van camembert (serpenyőben sütve isteni), bab, kukorica, virsli, rengeteg fűszer, csirkecomb és szárny (nem filé), paradicsom, tojás... Amik drágábbak, azok jellemzően a húsok, sajtok, és az itthon kevésbé elterjedt alapanyagok, lásd grana padano és társai. Sajtból és húsból is vannak olcsóbb, de jó dolgok, és vannak drágább, de kiadósabbak is, lásd csülök egy csülkös bablevesbe.


Receptekért pedig nyúlj vissza nagyanyáink korába. Olyan filléres cuccokból csináltak eszméletlen finom dolgokat, hogy az csak na. Lásd mákos/grízes/lekváros/krumplis tészta, rakott/paprikás krumpli, bableves és babgulyás, pásztortarhonya, rizses hús, rántott párizsi...


Ezen felül próbálj mindenből olcsóbbat venni. Például én így szoktam ár a Bonduelle kukorica helyett az Aldi saját márkás termékére, a Tesco saját cuccai is igen jók többnyire, és néha még a Spar is tud meglepetést okozni.

2021. máj. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Havi 1-2 nagy bevásárlás, akciókat figyelve menüterv, listával.

SOHA ne menj éhesen bevásárolni, mert akkor minden szirszart megveszel!

Faros csirkecomb 1 kg 350-380 Ft, nagyságtól függően 2-3 db.(2-3 étkezés sütve, rántva, pörköltnek, tejfölöd-gombásan)

Csirkemáj 1 kg 450-500 Ft.(resztelve, rántva, sütve, 3-4 étkezés)

Mindig idénygyümölcsöt vegyél (nasinak) azoknak van íze, eheted, turmixolhatod, lehet belőle gyümisali.

Még a méltatlanul lenézett farhát is jó, kilója 200 Ft, 4 db.

Lehet belőle jó kis levesed, vagy megtöltöd és megsütöd.

Legyen otthon mindig zsiradék amit használsz, krumpli hagyma, fűszerek, rizs, száraztészták, bab, lencse, sárgaborsó, liszt, zsemlemorzsa, cukor, só.

Rendezkedj be egy alapkészlettel és csak ami fogyóban van csak azt pótold!

Reggelig tudnám mesélni, de mennem kell.

El sem hinnéd, hogy én mennyiből etetek 4 embert, változatosan, egészségesen, kis odafigyeléssel.

2021. máj. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek!


#9, Te hol szoktál vásárolni? Vagy az akciók szerint választod a boltot is?

2021. máj. 9. 21:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!